Pod naczepą tira z Serbii do Polski

PolicjaRadomsko Poniedziałek, 28 września 2020129706
W niedzielny (27 września) wieczór na terenie Radomska został ujawniony obywatel Maroka, który najprawdopodobniej nielegalnie przebywa na terytorium Polski. Marokańczyk miał podróżować pod naczepą tira, gdzie ukrył się w Serbii. Do czasu przyjazdu na miejsce zgłoszenia policjantów młodym mężczyzną zaopiekował się mieszkaniec Radomska. Cudzoziemiec zostanie przekazany do placówki Straży Granicznej.
fot. pixabay.com / HombreCamion

O zdarzeniu dyżurny radomszczańskiej komendy został poinformowany w niedzielę około 20.00. Policjanci otrzymali informację, że przy jednym ze sklepów na terenie Radomska, w pobliżu parkingu dla samochodów ciężarowych, znajduje się młody mężczyzna, który potrzebuje pomocy. Przybyły na miejsce patrol ustalił, że jest to najprawdopodobniej obywatel Maroka. Mężczyzna nie znał języka polskiego, słabo mówił po angielsku, nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Oświadczył, że do Polski przyjechał schowany pod naczepą samochodu ciężarowego, w którym schował się na terytorium Serbii. Podróż miała według niego trwać dwa dni. Ponieważ chłopiec był wychłodzony i uskarżał się na ból rąk i nóg na miejsce wezwana została karetka pogotowia ratunkowego. Nastolatek został przewieziony do radomszczańskiego szpitala, gdzie lekarz ocenił jego stan zdrowi a uznając, że nie wymaga hospitalizacji. 

 

Policjanci w związku z podejrzeniem nielegalnego przekroczenia granicy wykonują czynności zmierzające do ustalenia tożsamości i obywatelstwa obcokrajowca. Ustalają również, w jaki sposób przekroczył granicę i gdzie zamierzał jechać.  Po wstępnych czynnościach chłopiec zostanie przekazany do placówki Straży Granicznej w Łodzi, gdzie będą wykonywane dalsze czynności z jego udziałem.


 
 


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gość123 ~Gość123 (Gość)29.09.2020 09:40

Ooo... i teraz druga połowa forumowych gości, która pod kątem covid zbadałaby wszystkich - będzie zawiedziona, że nie zrobiono testu...., po przeczytaniu tego artykułu nareszcie poczułam, że wracamy do normalności:)

40


gość_las posadzić ~gość_las posadzić (Gość)29.09.2020 08:09

Kto by pomyślał że niebo będzie w Polsce.

20


Pierre D. ~Pierre D. (Gość)28.09.2020 17:31

Cytuję:
Ponieważ chłopiec był wychłodzony i uskarżał się na ból rąk i nóg na miejsce wezwana została karetka pogotowia ratunkowego. Nastolatek został przewieziony do radomszczańskiego szpitala, gdzie lekarz ocenił jego stan zdrowi a uznając, że nie wymaga hospitalizacji.


Wcale bym się nie zdziwił, gdyby ten nastolatek miał około czterdziestki. U nastolatków z tamtych rejonów to nic nietypowego.
A właściwie to dlaczego został od razu przyjęty do szpitala? Powinni odmówić przyjęcia "bo covid", zrobić testy i kazać czekać na wyniki, jak w przypadku tej dziewczynki z rozciętym językiem. A skoro potraktowano go priorytetowo (czyli inaczej!), to tylko patrzeć jak jakaś lewacka organizacja oskarży szpital o dyskryminację (a tu mamy do czynienia nawet z większym kuriozum: "pozytywną dyskryminacją").

61


schakal schakalranga28.09.2020 14:24

Wystarczy ,ze wypowie słowo AZYL i już nie wolno go deportować.

61


EP97300 ~EP97300 (Gość)28.09.2020 13:52

"300 mil do nieba" :)

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat