Piotrkowianin zdobył Olimp

Strefa FM Sobota, 10 października 20159
Piotrkowianin miażdży kolejnych rywali niczym walec, w meczu 5. kolejki I ligi (grupa B) piotrkowski zespół odniósł najwyższe w tym sezonie zwycięstwo, deklasując UKS Olimp Grodków. Zespół prowadzony przez trenera Rafała Przybylskiego wygrał to spotkanie aż 43:20 (20:16).
Szymon Woynowski zdobył w tym meczu 9 bramek.Szymon Woynowski zdobył w tym meczu 9 bramek.

Tylko początek tego meczu był w miarę wyrównany, później piotrkowski zespół wypracował kilkubramkową przewagę, w 15. minucie spotkania było 10:6, prym w zespole gospodarzy wiedli Szymon Woynowski i Piotr Swat.

W drugiej połowie goście zdołali rzucić zaledwie cztery bramki, tymczasem Piotrkowianin z każdą następną minutą powiększał swoją przewagę. W 38. minucie było już 28:18, a dziesięć minut później 36:19. Szczypiorniści z Grodkowa nie mogli przełamać defensywy rywali, bardzo dobrze w bramce spisywali się także zmiennicy Artura Banisza, Marcin Pietruszka i Damian Procho. Piotrkowski zespół grał bezbłędnie w defensywnie i bardzo skutecznie w ofensywie, dzięki czemu kilka minut przed końcem spotkania przełamał barierę 40 bramek, a konkretnie zrobił to Piotr Pakulski. Ostatecznie ten mecz zakończył się wynikiem 43:20.

- W drugiej połowie postanowiliśmy przycisnąć przeciwnika, ewidentnie wróciliśmy do momentu, w którym gra sprawia nam przyjemność i to widać na boisku, co prawda umocniliśmy się na pozycji lidera, ale wicelider czyli KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski też ma na swoim koncie komplet punktów, więc walka dopiero się rozpoczyna – powiedział po meczu Szymon Woynowski, który zdobył w tym spotkaniu 9 bramek i był jednym z najskuteczniejszych zawodników Piotrkowianina.

- W poprzednich meczach przy wysokiej przewadze bramkowej moi zawodnicy trochę lekceważyli przeciwnika, dzisiaj tej zabawy nie było, stąd ten wynik. Nie ma co popadać w euforię, co prawda w każdym meczu jesteśmy faworytem, ale nie zamierzamy lekceważyć żadnego przeciwnika – podsumował Rafał Przybylski, trener piotrkowskiego zespołu.

W następnej kolejce Piotrkowianin zmierzy się z Wągrowcu z tamtejszym Miejskim Klubem Sportowym Nielba.

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 43:20 (20:16) UKS Olimp Grodków

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Banisz, Pietruszka, Procho – Woynowski 9, Chełmiński 9/3, Swat 7/3, Wędrak 5, Pacześny 3, Surosz 3, Pożarek 2, Pakulski 2, Mróz 2, Jankowski 1.

UKS Olimp Grodków: Muszak – Piech 6, Żubrowski 4, Gradowski 3, Maciejewski 2, Chmiel 2, Kolanko 2, Ogorzelec 1.