Piotrkowianin postraszył Orlen Wisłę Płock

Strefa FM Niedziela, 30 września 20124
Piotrkowianin jeszcze w 40. minucie wygrywał z Orlen Wisłą Płock i dopiero w końcówce goście przesądzili o swojej wygranej. Wicemistrzowie Polski byli mocno zdenerwowani bo nasz zespół grał naprawdę dobrze i był bliski sprawienia niespodzianki.

Wynik spotkania otworzył już w 25. sekundzie Sebastian Iskra. Chwilę później goście wyrównali po rzucie karnym Petara Nenadicia i wydawało się, że to oni zaczną dyktować warunki gry. Nasz zespół grał jednak bez respektu dla utytułowanego rywala. W 5. minucie było 4:1, w po kwadransie aż 13:7 dla gospodarzy! Kapitalnie rozgrywał Maciej Pilitowski, który nie tylko dogrywał piłki do swoich kolegów ale także zaskakiwał rzutami z dystansu. Kilka trudnych rzutów obronił również Piotr Ner i zdenerwowany szkoleniowiec Orlen Wisły Lars Walther musiał wziąć czas. Wskazówki trenera przyniosły skutek gdyż w 22. minucie po trafieniu Adama Twardo Piotrkowianin prowadził już tylko 15:14. W końcówce pierwszej połowy gospodarze raz jeszcze zerwali się do ataku i po 30. minutach prowadzili 20:18.

Drugą połowę wicemistrzowie Polski rozpoczęli od trzech bramek i tym samym w 33. minucie po trafieniu Muhameda Toromanovicia objęli po raz pierwszy prowadzenie 21:20. Piotrkowianin stać było na jeszcze jeden zryw. Dwa gole Pilitowskiego i jedna bramka Marka Daćki dały dwubramkową przewagę gospodarzy - 23:21. Był to jednak łabędzi śpiew piotrkowskich szczypiornistów. Znakomicie między słupkami zaczął spisywać się Marin Sego. Bramkarz Orlen Wisły obronił dwa rzuty karne oraz wiele groźnych rzutów naszych zawodników. Jego koledzy odzyskali skuteczność i w efekcie wygrali w Piotrkowie różnicą pięciu bramek.

Piotrkowianin - Orlen Wisła Płock 30:35 (20:18)