Piotrkowianin nie wykorzystał szansy, a Piotrcovia tak

Strefa FM Niedziela, 15 lutego 20157
MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski nie został wiceliderem swojej grupy w I lidze, przegrywając we własnej hali z drugą drużyną w tabeli, zespołem Polski Cukier Pomezania Malbork 32:34 (16:16), tymczasem Piotrcovia wygrała z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie w PGNiG Superlidze Aussie Samborem Tczew 28:27 (14:11).

Różnica pomiędzy Piotrkowianinem a zespołem z Malborka zwiększyła się do trzech punktów, natomiast do pierwszego w tabeli KPR Borodino Legionowo piotrkowski zespół traci już aż dziewięć oczek. W pierwszej połowie szczypiorniści z Malborka próbowali wypracować bezpieczną przewagę, ale podopieczni trenera Rafała Przybylskiego na to nie pozwolili, ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 16:16. Początek drugiej połowy należał do Piotrkowianina, który po kilku minutach wypracował czterobramkową przewagę, trzy bramki zdobył Szymon Woynowski. Trener gości poprosił o czas, aby wstrząsnąć swoim zespołem, najwyraźniej mu się to udało, bo po kilku minutach zespół z Malborka najpierw odrobił straty, a w samej końcówce wbił jeszcze dwie bramki. Piotrkowianin nie zdołał się już podnieść i pomimo rozpaczliwej pogoni przegrał ten jakże ważny mecz.

Emocji nie brakowało także podczas meczu Aussie Sambor Tczew - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Obydwa zespoły wiedziały o jaką stawkę grają, dlatego za wszelką cenę chciały w tym meczu zwyciężyć. Pierwszą połowę wygrała Piotrcovia (14:11), w drugiej części tego spotkania gospodynie zdołały wyrównać, a potem wyszły nawet na trzybramkowe prowadzenie, ale Piotrcovia pokazała charakter i ostatecznie wygrała 28:27. Dzięki temu zwycięstwu piotrkowski zespół zrównał się punktami z drużyną z Tczewa i teraz może spokojnie przygotowywać się do kolejnego ligowego pojedynku.

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 32:34 (16:16) Polski Cukier Pomezania Malbork

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Banisz, Procho - Zinchuk 8/1, Woynowski 8, Góralski 5, Pacześny 5, Mróz 2, Iskra 2, Różański, Swat 2/1, Szczukocki, Pożarek.

Polski Cukier Pomezania Malbork: Radosław Kądziela, Sibiga - Suwisz 8, Cieślak 7/1, Potoczny 6 Dobosz, Wiak 6, Boneczko 3, Cielątkowski 1, Baraniak 1, Maluchnik 1, Dukszto 1, Dawidowski, Miedziński, Perwenis.

Aussie Sambor Tczew 27:28 (11:14) MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Aussie Sambor Tczew: Wiercioch, Kordunowska-Lupa – Pasternak 3, Mazur, Belter 3/1, Szulc, Strzałkowska, Nowicka, Olszowa 6, Bilenia, Skonieczna 3, Tomczyk 4, Krajewska 8/2.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Skura, Opelt - Agova 11/5, Belmas 4, Kopertowska 4, Kucharska 3, Rol 3, Piecaba 3, Nowak, Sobińska.