Piotrcovia wyszarpała remis

Strefa FM Środa, 08 kwietnia 201524
I wcale nie było to łatwe, ponieważ w pierwszej połowie spotkania z MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz piotrkowski zespół przegrywał już pięcioma bramkami. Piotrkowianki zdołały się jednak podnieść i doprowadziły do remisu 27:27 (11:14), zachowując tym samym 10. miejsce w tabeli.
Agata Wypych nie była zadowolna w postawy swojego zespołu w pierwszej połowie.Agata Wypych nie była zadowolna w postawy swojego zespołu w pierwszej połowie.

W rundzie zasadniczej Piotrcovia wygrała obydwa spotkania z MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz, ale środowy mecz w fazie play-out był dla obydwu drużyn o wiele ważniejszy, ponieważ zarówno jeden jak i drugi zespół walczy o utrzymanie w PGNiG Superlidze. Początek tego spotkania był niezwykle wyrównany, ale potem zespół z Nowego Sącza przejął inicjatywę i dzięki skutecznej grze Katariny Dubajovej wypracował pięciobramkową przewagę. Pod koniec pierwszej połowy piotrkowianki, a konkretnie Agata Wypych, zdołała nieco zniwelować tę stratę. Przewaga Olimpii wciąż była jednak spora.

Początek drugiej połowy należał do Piotrcovii, która po kilku minutach przegrywała już tylko jedną bramką. Potem przejezdne znów nieco odskoczyły, ale Piotrcovia nie zamierzała się poddawać i w końcu doprowadziła do remisu, a potem wyszła na prowadzenie, ale nie zdołała go utrzymać.

Końcówka tego spotkania to był istny horror, jeszcze w 59. minucie zespół z Nowego Sączą prowadził 27:25, Piotrcovia rzuca jednak dwie bramki, najpierw Aleksandra Kucharska trafia z karnego, a potem Monika Kopertowska wykańcza kontrę swojej drużyny, wcześniej świetnie broni Daria Opelt. W ostatniej akcji tego spotkania Katerina Dubajova zdołała co prawda skierować piłkę do bramki, ale sędziowie uznali, że przekroczyła ona linię bramkową już po końcowej syrenie i gola nie uznali, tym samym Piotrcovia uratowała remis 27:27.

- W pierwszej połowie popełniłyśmy mnóstwo błędów, dlatego rywalki zdobyły kilka bramek więcej. Chyba musimy się cieszyć z tego remisu, ale chciałyśmy, żeby te dwa punkty zostały w Piotrkowie – powiedziała Agata Wypych.

- Jak zwykle zgubiły nas pochopne decyzje, teraz przed nami trzy wyjazdowe mecze, może to i dobrze, bo presja jaką stwarzają podczas meczów niektórzy nasi kibice jest po prostu skandaliczna – podsumowała Beata Skura.

W sobotę, 18 kwietnia Piotrcovia zmierzy się z SPR Olkusz, 25 kwietnia z Aussie Sambor Tczew, 2 maja rewanż z MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz, a 9 maja powrót do Piotrkowa i mecz z SPR Olkusz.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 27:27 (11:14) MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Skura, Opelt – Wypych 7/1k, Kopertowska 6, Agova 4/1k, Sobińska 3, Kucharska 2/1k, Ivanović 2, Nowak 1, Belmas 1, Piecaba 1, Rol, Jałoszewska.

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz: Sach, Szczurek – Dubajova 11/3, Gadzina 6, Masna 3/1, Szczecina 3, Basta 2, Figiel 1, Rączka 1, Stokłosa.