Advertisement
artykuł sponsorowany

Pielęgnacja włosów kręconych – dowiedz się, na czym polega

Czwartek, 01 grudnia 2022
Włosy kręcone to włosy wymagające szczególnej uwagi i troski. Zdecydowanie jednak warto je okazać, bowiem za włożone zaangażowanie w ich pielęgnację odwdzięczą Ci się bajecznym wyglądem, wobec którego nikt nie pozostanie obojętny! Na czym polega pielęgnacja włosów kręconych? Dowiedz się i zastosuj ją czym prędzej!
Pielęgnacja włosów kręconych – dowiedz się, na czym polega

Wszystko zaczyna się od mycia!

 

To prawda, choć wiele osób – niesłusznie – bagatelizuje rolę tego zabiegu, jak i rolę, jaką odgrywa służący do tego kosmetyk, czyli szampon. Mycie skóry głowy i włosów ma na celu usunięcie z nich wszelkich zanieczyszczeń, które – choć niewidoczne gołym okiem – gromadzą się każdego dnia w dużych ilościach. Bez tego zabiegu wszelkie inne byłyby nieefektywne. Ponadto szampon dedykowany włosom kręconym ma za zadanie intensywnie je nawilżyć, gdyż mają one tendencję do przesuszania, oraz wzmocnić skręt loków. Dzięki temu loki są sprężyste, miękkie w dotyku i zachowują naturalny kształt. 

Jak myć kręcone włosy? Przede wszystkim z wyczuciem, gdyż – wbrew pozorom – są to włosy delikatne i podatne na uszkodzenia. Nie należy ich mocno gnieść i pocierać. To samo dotyczy usuwania z nich nadmiaru wody przy pomocy ręcznika. Włosy kręcone najlepiej rozczesywać na mokro (wtedy nie plączą się) grzebieniem o szerokim rozstawie zębów lub po prostu palcami. 

 

Maski, odżywki i inne kosmetyki

 

Wysokiej jakości szampon to podstawa, ale nie może on stanowić jedynego kosmetyku wspierającego kondycję i wygląd włosów kręconych. Równie ważne są maski i odżywki. Każdy produkt należy wybrać uważnie i stosować zgodnie z instrukcją. Zbyt rzadkie stosowanie lub/i używanie go w za małej ilości nie przyniesie zadowalających efektów. Z kolei zbyt częste stosowanie lub/i nakładanie go w za dużej ilości może doprowadzić do obciążenia i przetłuszczenia. Ponadto mocno obciążone loki stracą swój naturalny kształt i ułożenie fryzury będzie wyjątkowo trudnym lub nawet niewykonalnym zadaniem. 

Sięgaj wyłącznie po profesjonalne kosmetyki, które pomimo swojej ogromnej mocy nawilżania cechują się jednocześnie bardzo lekką formułą, dzięki czemu nie niosą ryzyka obciążenia. Poza odżywkami i maskami dostępne są rozmaite olejki, żele czy kremy, które wzmacniają włosy, nadają im pięknego połysku i gładkości, chronią przed puszeniem oraz zdecydowanie ułatwiają modelowanie fryzury. 

 

Stylizacja i koloryzacja

 

Odpowiednio pielęgnowane włosy kręcone – zupełnie obiektywnie rzecz ujmując – są tak piękne, że nie wymagają żadnych dodatkowych zabiegów. Niemniej są one oczywiście możliwe, tak jak w przypadku każdego innego rodzaju włosów. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby poddać loki koloryzacji lub sięgnąć po takie urządzenia jak prostownica czy lokówka. 

Jeśli chodzi o kręcone włosy farbowane, pielęgnacja po zabiegu również nie różni się znacznie od pielęgnacji innych typów włosów. Konieczne jest przede wszystkim intensywne nawilżanie. Decydując się natomiast na stylizację na gorąco, sięgnij po środki termoochronne które zabezpieczą włos przed niekorzystnym działaniem wysokiej temperatury.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat