Pamiętaj o złożeniu wniosku, by nie stracić pieniędzy

ZUSŁódzkie Sobota, 03 lutego 20243
Od 1 lutego Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął przyjmowanie wniosków o 800 plus na nowy okres świadczeniowy. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca. Aby zachować ciągłość wypłat świadczenia, warto zadbać o dopełnienie formalności już teraz.
fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne

Świadczenia wychowawcze przyznane na bieżący okres świadczeniowy, będą wypłacane przez ZUS do do końca maja. By otrzymywać pieniądze od czerwca, należy złożyć elektronicznie wniosek do ZUS-u na nowy okres. Nabór formularzy już się rozpoczął i potrwa do 30 czerwca. Wypłaty tych świadczeń rozpoczną się od czerwca i będą kontynuowane do końca maja przyszłego, czyli 2025 roku.

By nie mieć przerwy w pobieraniu świadczenia wychowawczego, wniosek o 800 plus na dalszy okres należy złożyć do 30 kwietnia. Jeśli wniosek będzie kompletny i prawidłowo wypełniony, to rodzic pierwszą wypłatę za nowy okres świadczeniowy otrzyma jeszcze w czerwcu - informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.  - Jeśli wniosek wpłynie w maju, to ZUS wypłaci świadczenie do końca lipca z wyrównaniem od czerwca, a jeśli wpłynie w czerwcu, wypłata będzie zrealizowana do końca sierpnia z wyrównaniem od czerwca – dodaje rzeczniczka.


W przypadku, gdy wniosek zostanie złożony po 30 czerwca, to świadczenie ZUS wypłaci już tylko od miesiąca złożenia wniosku.  Nie dotyczy to rodziców, którym właśnie urodziło się dziecko. Oni mają trzy miesiące od daty narodzin na złożenie wniosku. Jeżeli to zrobią, otrzymają świadczenie z wyrównaniem. 


Świadczenie wychowawcze przysługuje, na dziecko do dnia ukończenia przez nie 18. roku życia. Wynosi 800 zł miesięcznie, a w przypadku opieki naprzemiennej 400 zł. Wnioski o świadczenie można przesyłać do ZUS-u tylko drogą elektroniczną, przez aplikację mobilną mZUS, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia lub bankowości elektronicznej.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jarosław Putin ~Jarosław Putin (Gość)04.02.2024 14:40

Żeby stracić coś np. pieniądze to trzeba najpierw je mieć. Nie można stracić pieniędzy, których się nie ma.
Tytuł: "Pamiętaj o złożeniu wniosku, by nie stracić pieniędzy" powinien się kończyć słowami: np. bo nie otrzymasz 800+.

30


DonaldZbawiciel ~DonaldZbawiciel (Gość)03.02.2024 11:13

Dziś w nowej obiektywnej TVP był program gdzie dwóch profesorów przekonywało że Polacy powinni pracować dłużej zwłaszcza kobiety iż żyją dłużej i mogłyby pracować do 70siatki wtedy by miały podwójną emeryturę oczywiście nie wspomnieli by dożyły tych lat.Donald zbawiciel już szykuje grunt pod rewolucje emerytalną On zawsze wiedział lepiej czego Polacy potrzebują

33


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat