Olbrzymie zainteresowanie konkursem Zarządu Województwa

Łódzkie Poniedziałek, 10 lutego 20202
Do rozdysponowania jest 600 tysięcy złotych, a wniosków wpłynęło na prawie 6 mln. Konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Łódzkiego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2020 roku wzbudził olbrzymie zainteresowanie wśród fundacji, stowarzyszeń i organizacji. Wyniki mają być znane w marcu.
lodzkie.pllodzkie.pl

Wicemarszałek Zbigniew Ziemba choć wie, że urzędników czeka dużo pracy to jest zadowolony z tak olbrzymiego zainteresowania konkursem. - To cieszy. To znaczy, że jest świadomość możliwości pozyskiwania środków finansowych z samorządu województwa. Z pewnością weryfikacja będzie bardzo wnikliwa i kwoty, o które wnioskowały podmioty będą znacząco mniejsze, choć będziemy starać się wybrać te najciekawsze pomysły.

 

Z naszych informacji wynika, że wnioski złożyło wiele organizacji i stowarzyszeń z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego. O tym kto i jakie otrzymał dofinansowanie dowiemy się w marcu.

 

Konkurs ma na celu wzbogacanie oferty kulturalnej województwa łódzkiego oraz pielęgnowanie i rozwój polskiej tradycji kulturowej w województwie łódzkim, realizowanych poprzez:

1.     organizowanie wydarzeń kulturalnych prezentujących dorobek polskiego i światowego dziedzictwa kultury na terenie województwa łódzkiego;

2.     prezentowanie lokalnego i regionalnego dorobku kultury;

3.     popularyzację wiedzy na temat życia i działalności Św. Jana Pawła II z okazji Roku Papieskiego 2020;

4.     zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat okoliczności, przebiegu i znaczenia Bitwy Warszawskiej 1920 roku w jej setną rocznicę.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

o świnty Wacku ~o świnty Wacku (Gość)11.02.2020 10:38

Hit!!!!

Cytuję:
popularyzacja wiedzy na temat życia i działalności Św. Jana Pawła II


00


ngo ~ngo (Gość)10.02.2020 08:56

wszystkim obiecywali to dlatego tyle wniosków :)

81


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat