ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Okna PCV - walory estetyczne i praktyczne

Czwartek, 28 lutego 2019
Okna PCV, znane szerzej jako okna plastikowe, już od dłuższego czasu stały się standardem we współczesnym budownictwie. Ze względu na doskonały stosunek ceny do jakości, dobre parametry użytkowe i wyjątkowe walory estetyczne, cenią je zarówno architekci, wykonawcy, inwestorzy, jak i użytkownicy. Co niemniej istotne, okna PCV dostępne są w niemal nieograniczonych wariantach kolorystycznych oraz mnogości kształtów i rozmiarów, dzięki czemu z łatwością można je dopasować do każdego projektu.
Okna PCV - walory estetyczne i praktyczne

Okna PCV – inwestycja na lata


Okna PCV wykonane są z polichlorku winylu, materiału wyróżniającego się specyficznymi właściwościami technologicznymi. Po podgrzaniu do wysokiej temperatury, staje się on bardzo podatny na formowanie, co pozwala na tworzenie najbardziej wyszukanych kształtów profili. Dzięki temu, oprócz tradycyjnych produktów kwadratowych lub wielokątnych, możemy też uzyskać warianty okrągłe lub półokrągłe. Co ważne, po wystudzeniu polichlorek winylu staje się bardzo twardy, odporny na działanie czynników zewnętrznych, zarówno mechanicznych, jak i atmosferycznych. W konsekwencji, okna PCV są bardzo trwałe i wytrzymałe przez długie lata zachowując nie tylko parametry użytkowe, ale również walory estetyczne.

 

Okna PCV – ekologia i oszczędność


Okna PCV odznaczają się bardzo korzystnymi właściwościami termoizolacyjnymi. Dzięki optymalnemu współczynnikowi przenikania ciepła, latem chronią wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem, zimą natomiast zapobiegają stratom energii. Tym samym, pozwalają zaoszczędzić na ogrzewaniu i klimatyzacji tworząc przy tym idealny do pracy i życia mikroklimat. Cecha ta sprawiła, że okna PCV stały się już nieodzownym elementem tak zwanego budownictwa pasywnego, nakierowanego na jak najmniejsze straty energii. Ponadto, oprócz oczywistych korzyści finansowych, stolarka plastikowa jest też bardzo przyjazna środowisku. Nie tylko pozwala zredukować emisję do atmosfery dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji, ale również niemal w 100% podlega recyclingowi, a i sam proces produkcji nie stanowi praktycznie żadnego obciążenia dla przyrody.

 

Okna PCV – łatwość utrzymania


W przeciwieństwie do stolarki drewnianej, okna PCV nie wymagają niemal żadnych szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych ani konserwacyjnych. W zupełności wystarczy przetrzeć je wodą z dodatkiem jakiegoś łagodnego detergentu oraz, w razie potrzeby, zabezpieczyć części ruchome. Dużym atutem tych produktów jest też pełna odporność na czynniki biologiczne. Nie porastają one mchem ani pleśnią, co jeszcze bardziej przedłuża ich trwałość.

 

Okna PCV – elegancko i z klasą


W niektórych środowiskach nadal pokutuje pogląd, że nic nie jest w stanie zastąpić drewna, jednak okna PCV wyłamują się z tej reguły. Jak informuje przedstawiciel producenta okien Hensfort, polichlorek winylu jest bardzo podatny na barwienie, dzięki czemu na profilach można uzyskać dowolny kolor. Ponadto, stosując najnowocześniejsze technologie produkcji, z łatwością można osiągnąć fakturę do złudzenia imitującą drewno, co czyni okna PCV idealnym wyborem nie tylko do inwestycji nowoczesnych, ale również do starszej zabudowy, w tym zabytkowych dworków. Wreszcie, warto podkreślić, że istnieje opcja dowolnego łączenia odcieni na jednej ramie okiennej. Umożliwia to zastosowanie innej barwy na zewnątrz budynku, a innej w środku. Szczególną popularnością cieszy się tu kombinacja brązu oraz bieli, rozwiązanie pozwalające na łatwe uzyskanie spójnego efektu estetycznego na fasadzie budynku przy jednoczesnej możliwości nadania indywidualnego charakteru wnętrzom.

 

Sprawdź Okna PCV marki Hensfort >>>

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat