Advertisement

Nowe miejsce integracji mieszkańców Kobyłek

ePiotrkowRegion Środa, 12 grudnia 201824910
Mieszkańcy Kobyłek w gminie Grabica mają nowe miejsce do spotkań i integrowania się. W miejscowości powstała altana ogrodowa wraz z grillem.
Nowe miejsce integracji mieszkańców Kobyłek

W lutym 2018 r. gmina Grabica z inicjatywy lokalnej społeczności złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, w ramach grantów sołeckich, na realizację projektu lokalnego pod nazwą „Wykonanie altany ogrodowej wraz z grillem w sołectwie Kobyłki”. Uchwałą samorządu województwa łódzkiego przyznano gminie dotację w wysokości 5 000 zł, pozostałe pieniądze pochodziły z budżetu gminy, a konkretnie z funduszu sołeckiego. Koszt całego przedsięwzięcia to 17 tys. 970 zł. Zakres robót objął budowę altany o drewnianej konstrukcji wraz z betonowym grillem oraz zagospodarowanie terenu wokół niej. Aby jak najlepiej wykorzystać fundusze, część prac związanych z przygotowaniem terenu pod budowę wykonana została w ramach prac społecznych. W listopadzie obiekt oddano do użytku. - Mam nadzieję, że miejsce to będzie wykorzystywane przez mieszkańców do integrowania się i podniesie atrakcyjność tej miejscowości – mówi wójt gminy Krzysztof Kuliński.

 

 

 

(materiały: UG Grabica) 


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat