Advertisement

Niecodzienny pielgrzym przeszedł przez nasz region

sulejow24Region Niedziela, 10 lipca 20221827643
Dość nietypowy pielgrzym wędruje po kraju. W weekend przeszedł przez nasz region.
Zdj.Sulejów24 Zdj.Sulejów24

Mężczyzna ubrany w białe szaty niesie na plecach duży krzyż. W piątek widziany był m.in. w Łodzi, a w sobotę w Piotrkowie czy gminie Sulejów. Jeden z mieszkańców Przygłowa  próbował nawet pomóc pielgrzymowi w jego wędrówce, co widać na zdjęciu zamieszczonym przez portal Sulejów24. Internauci zastanawiają się, dlaczego ów człowiek zdecydował się na taką wędrówkę. Koncepcji jest wiele (może macie swoje?), a jedyne co udało się ustalić, to kres pielgrzymki. Otóż ma to być Giewont.

 


Zainteresował temat?

13

5


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (43)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_lelek ~go?ć_lelek (Gość)21.07.2022 07:42

Niech chodzi, ale z czego żyje? Gdzie i co je, gdzie się myje,gdzie śpi. Może go zapytać? To może być dobry sposób na życie, bez codziennych kłopotów, bez mieszkania, pracy i obowiązków.

00


Obiektywny ~Obiektywny (Gość)10.07.2022 23:18

Od któregoś roku codziennie chodzi pan z gminy Grabica do kościoła O. Bernardynów w długim plaszczu i gumowcach zima, deszcz, upał codzienni kilkanaście kilometrów pieszo.

61


stefan ~stefan (Gość)11.07.2022 10:44

to jakas zorganizowana akcja bo tych przypadkowych "pomocników" na jego drodze czekajacych z zegarkiem w reku za duzo było na przypadek

26


fabian ~fabian (Gość)12.07.2022 23:30

Ja też chodzę codziennie tyle, że bez krzyża, do roboty.

31


Francesco Camonte ~Francesco Camonte (Gość)12.07.2022 09:20

No właśnie, Piotrków ma swojego pielgrzyma, który nawiedza krużganki kościóła OO Bernardynów,a na msze zachodzi do bazyliki i wysłuchuje kazań szczególnie tamtejszego kustosza księdza Gogola. Przydałby się fotoreportaż ze spotkania z tym pielgrzymem.

33


kolarz ~kolarz (Gość)12.07.2022 08:27

Mam rower na zbyciu dla niego, niech się do mnie zgłosi.

32


gimbaza ~gimbaza (Gość)12.07.2022 08:15

To taki polski Forrest Gump, cały czas idzie.

31


Hmmm ~Hmmm (Gość)10.07.2022 13:27

Super inicjatywa. Po co się zastanawiać... osoba która się na to zdecydowała najwidoczniej ma swoją prywatną intencję. Życzę wytrwałości i osiągnięcia zamierzonego celu.

294


ja ~ja (Gość)10.07.2022 18:41

Super, hiper i w ogóle. A wokół jest tylu chorych, potrzebujących i osamotnionych w swoim cierpieniu. Jak to byłoby ładnie, gdyby taki święty pan poświęcił im po godzince ze swojego życia.

915


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement