Advertisement
artykuł partnerski

Miękka końcówka szczoteczki do zębów a nadwrażliwość

Czwartek, 21 lipca 2022
Nie jest prawdą, że jedynie szczoteczki do zębów z twardymi włóknami dobrze wyczyszczą zęby. W wielu przypadkach takie przyrządy mogą uszkodzić szkliwo i podrażniać dziąsła. Coraz więcej osób borykających się z problemem wrażliwej jamy ustnej wybiera szczoteczki manualne, elektryczne lub soniczne z końcówkami o miękkim włosiu. Przekonaj się, jakie korzyści płyną ze stosowania tego typu produktów i czy warto wymienić szczoteczką z twardymi włóknami na tę z miękkimi.
Miękka końcówka szczoteczki do zębów a nadwrażliwość

Szczoteczki do zębów z twardymi włóknami przeznaczone są głównie dla osób, które zmagają się z uporczywym kamieniem nazębnym lub chcą wybielić swoje zęby. Takie włókna wykonane są z twardego materiału, a ich sztywność sprawia, że precyzyjnie usuwają płytkę nazębną i czyszczą przestrzenie między zębami. Szczoteczki z twardym włosiem mogą być użytkowane przez osoby, które nie mają problemów z chorobami jamy ustnej. Zbyt mocne dociskanie główki takiej szczoteczki do powierzchni zębów może spowodować osłabienie szkliwa, a w konsekwencji – także pojawienie się ubytków.

 

Dla kogo szczoteczka z miękkimi włóknami?

Zdecyduj się na zakup szczoteczki manualnej, rotacyjnej lub sonicznej z miękkim włosiem, jeśli: dotyczy Cię problem nadwrażliwości zębów, zależy Ci na delikatnej pielęgnacji, a także wtedy, gdy Twoje śluzówki i dziąsła są często podrażnione. Końcówka czyszcząca z miękkimi włóknami również może dobrze radzić sobie z usuwaniem płytki nazębnej, nie uszkadzając przy tym szkliwa i dziąseł. W celu dogłębnego wyczyszczenia zębów warto udać się do dentysty.

Zamieniając szczoteczkę z twardym włosiem na tę z miękkim, ochraniasz szkliwo swoich zębów przez zniszczeniem. Nadwrażliwe zęby posiadają cienkie i słabe szkliwo, a dziąsła wówczas mają tendencję do cofania się. Dodatkowo szczotkowanie takich zębów przyrządem z twardymi włóknami może wywoływać dolegliwości bólowe. Dokonując wyboru szczoteczki z miękkim włosiem, zmniejszasz ryzyko żółknięcia zębów, odsłaniania szyjek zębowych i występowania uszkodzeń mechanicznych dziąseł. Przykłady tego typu końcówek znajdziemy na stronie https://smilesonic.com/pl/kategoria-produktu/koncowki-do-szczoteczek-sonicznych/

Miękkie końcówki do szczoteczki sonicznej będą idealne także dla dzieci. Ich zęby są delikatniejsze niż u osób dorosłych, dlatego łatwiej je uszkodzić. Ponadto dzieci często szczotkują swoje zęby niedokładnie, omijając niektóre obszary uzębienia i zbyt mocno dociskając końcówki do powierzchni szkliwa. To skutkuje częstymi podrażnieniami, opuchliznami i krwawieniem.

 

Nadwrażliwość zębów a szczoteczka soniczna

Przy wrażliwych zębach warto stosować szczoteczkę soniczną, która dzięki działaniu technologii fal dźwiękowych czyści jamę ustną w delikatny sposób. Możliwe jest dobranie do niej właściwych końcówek, zarówno tych z miękkimi, jak i tych z nieco twardszymi włóknami. Szczoteczki soniczne posiadają także czujnik kontroli nacisku, który poinformuje Cię, jeśli zbyt mocno przyciśniesz końcówkę do powierzchni zębów.

Jak działa szczoteczka soniczna? To nowszy model szczoteczki elektrycznej. Posiada silnik elektryczny, który emituje drgania i fale dźwiękowe. Jak wyczyścić nią zęby? To proste! Zastosuj się do następujących kroków:

  • Przepłucz usta wodą w celu pozbycia się resztek pokarmowych.
  • Zwilż wodą główkę szczoteczki sonicznej i nanieś na nią małą ilość pasty.
  • Włóż szczoteczkę do jamy ustnej i przyłóż jej końcówkę do zębów pod kątem 45 stopni.
  • Włącz urządzenie i prowadź je powoli po łuku zębowym. Na każdą ćwiartkę uzębienia poświęcaj około trzydziestu sekund.
  • Po wszystkim przepłucz usta wodą i użyj płynu do płukania jamy ustnej.
  • Dokładnie wyczyść szczoteczkę soniczną, pozostaw do wyschnięcia, a następnie umieść ją w specjalnym pojemniku lub w innym bezpiecznym miejscu.
  • Szczotkuj wrażliwe zęby przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku.

Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat