Lider nie zawiódł

Niedziela, 20 marca 20168
Szczypiorniści Piotrkowianina pokonali na wyjeździe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 30:23 (15:16), zwycięstwo przypieczętowali jednak dopiero w drugiej połowie, po pierwszej części meczu przegrywali jedną bramką.

Przez większą część pierwszej połowy wynik oscylował wokół remisu, dopiero kilka minut przed końcem tej części gry gospodarze wypracowali kilkubramkową przewagę, a ostatecznie zeszli do szatni prowadząc jedną bramką. Po przerwie na boisku dominowali już piotrkowianie, którzy szybko odrobili straty i wygrali to spotkanie 30:24.

Kolejny mecz Piotrkowianin rozegra dopiero 2 kwietnia, zmierzy się wówczas we własnej hali z Ostrovią Ostrów Wielkopolski, to będzie pojedynek na szczycie I ligi, Piotrkowianin utrzymał bowiem pozycję lidera w grupie B, a Ostrovia zajmuje drugie miejsce w tabeli.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 24:30 (16:15) MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski: Szewczyk, Piątkowski – Wojkowski 6, Afanasjew 6, Sękowski 3, Jeżyna 2, Fugiel 2, Bajwoluk 2, Kożeniewski 1, Kwiatkowski 1, Kalita 1.

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Procho, Banisz – Zinchuk 5, Surosz 5, Mróz 4, Góralski 4, Woynowski 3, Pacześny 3, Swat 3, Iskra 1, Pakulski 1, Pożarek 1, Chełmiński, Cichocki,, Szczukocki.