artykuł sponsorowany

Kurtyny paskowe do magazynu – dobry sposób na zmniejszenie strat energii

Środa, 06 grudnia 2017
Kurtyny paskowe mają postać bram lub drzwi paskowych, a ze względu na swoje właściwości często są stosowane w obiektach przemysłowych. Najczęściej wykorzystuje się je w magazynach. O tym jakie spełniają tam funkcje i w jakim celu warto je zastosować odpowiadamy w poniższym artykule.
Kurtyny paskowe do magazynu – dobry sposób na zmniejszenie strat energii

Gdzie w magazynie są stosowane kurtyny?
Ze względu na dużą uniwersalność, kurtyny paskowe najczęściej są stosowane do ograniczania strat energii. Znajdują zastosowanie:

- przy bramach wjazdowych
- przy bramach chłodniczych
- do drzwi wejściowych i oddzielających pomieszczenia
- jako przegrody oddzielające strefy
 

Co daje zastosowanie kurtyn
Kurtyny paskowe są uniwersalnymi przegrodami zarówno dzięki temu, że można łatwo dopasować je do miejsca montażu jak i bardzo dobrym parametrom izolacyjnym. Najczęściej są stosowane w celu:

 

- ograniczenia przeciągów – to jedno z podstawowych zadań stawianych przed kurtynami. Dzięki swojej budowanie ograniczają niekontrolowany przepływ powietrza zarówno, gdy przejeżdżają przez nie wózki widłowe lub przechodzą ludzie. Podczas przejazdu wózka jedynie część pasów jest odchylanych, pozostałe wiszą nieruchomo. Dzięki temu światło otworu jest przez cały czas zasłonięte w całości lub częściowo. Ochrona przed przeciągami jest zapewniona zarówno gdy przez kurtynę nie odbywa się ruch jaki i podczas częstych przejazdów;

 

- zmniejszenia strat energii – ten cel jest realizowany na dwa sposoby. Pierwszy ze sposobów polega na ograniczaniu wwiewania zimnego powietrza do pomieszczenia. Kurtyna stanowi fizyczną barierę przed przeciągami, skutecznie zatrzymuje zimne powietrze. Drugi ze sposób polega na ograniczeniu wydostawania się ciepła przez pasy z folii PCV. Elastyczna folia PCV jest jednym z najlepszych izolatorów pośród tworzyw sztucznych. Dzięki temu ciepło przenika bez pasy bardzo wolno. W rezultacie utrata energii jest niewielka;


- tłumienia hałasu – elastyczna folia PCV bardzo dobrze tłumi hałas. Dzięki temu przegroda paskowa powieszona w świetle otworu drzwi lub bramy skutecznie ogranicza rozchodzenie się hałasu na inne pomieszczenia. Kurtyny paskowe mogą być również wykorzystane do wykonania osłon na maszyny generujące duży hałas. Dzięki temu znaczna część uciążliwego dla ludzi dzwięku zostanie zatrzymana wewnątrz tak wydzielonej strefy.
 

Z jakich materiałów są wykonywane kurtyny paskowe
Kurtyny paskowe mają prostą budowę, a do ich wykonania wystarczą narzędzia, które można znaleźć w każdym warsztacie. W ich skład wchodzą:

 

- pasy z elastycznej folii PCV – powstają w procesie ekstruzji, czyli wytłaczania. Uplastycznione tworzywo sztuczne jest wyciskane przez dyszę wytłaczarki. Wymiary wstęgi odpowiadają kształtowi dyszy tłoczącej. Pasy produkowane w czterech odmianach szerokość: 100mm, 200mm, 300mm i 400mm. Dzięki temu wstęgi zawsze mają jednakowe wymiary, a ich krawędzie są zaokrąglone i pozbawione zadziorów;


- zawiesia do mocowania pasów – mają postać wieszaków grzebieniowych i płytek mocujących. Wieszaki grzebieniowe przykręca się do ściany lub sufitu. Na jednym końcu każdego pasa są przynitowane płytki mocujące. Przy ich pomocy wstęgi zawiesza się na wieszakach grzebieniowych.
 

Do napisania artykułu wykorzystano informacje z portalu poświęconego kurtynom paskowym https://kurtynypcvpaskowe.pl/

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat