Kto odpowiada za przepełnione pojemniki na używaną odzież?

Strefa FM Środa, 10 lipca 202419
Znajdują się w wielu miejscach Piotrkowa Trybunalskiego. Pojemniki na używaną odzież - bo o nich mowa - należą do Polskiego Czerwonego Krzyża oraz fundacji współpracujących z PCK. Szczytny cel oddawania niechcianej odzieży dla potrzebujących staje się jednak problemem. Większość pojemników nie jest bowiem dostatecznie często opróżniania i odzież ląduje dookoła nich. Tworzy się bałagan, który w konsekwencji może być zagrożeniem pożarowym, ale przede wszystkim szpeci wizerunek miasta. Kto powinien posprzątać ten bałagan?

Ładuję galerię...

Czytelniczka portalu ePiotrkow.pl zwróciła uwagę w szczególności na pojemnik znajdujący się przy ul. Batorego w Piotrkowie, jednak to nie jedyne miejsce, gdzie występuje problem przepełnionych i źle ustawionych kontenerów.

Podczas remontu chodnika przy ul. Batorego, panowie budowlańcy przestawili kontener na odzież. Budowa dawno została ukończona, a pojemnik został po drugiej stronie Batorego przy blokach. W tej chwili nie wygląda to zbyt estetycznie, bo kontener jest przepełniony i ubrania leżą luzem wokoło. Administratorka osiedla, z którą się kontaktowałam, zainterweniowała już w tej sprawie do ZDiUM-u i usłyszała tam, że ZDiUM nie ma władzy, żeby cokolwiek zrobić. Dostaliśmy numery telefonów do fundacji, która odpowiada za kontenery, jednak nikt ich nie odbiera - zgłaszała zaniepokojona sprawą czytelniczka portalu ePiotrkow.pl

Jak dowiedzieliśmy się w ZDiUM-ie pojemniki często stawiane są bez pozwolenia służb miejskich. Problemem jest także rozmieszczanie ich w miejscach do tego niedozwolonych np. w pasie drogowym czy na pętlach autobusowych. 

Zdarza się, że tego rodzaju pojemniki są stawiane w pasie drogowym. Jednak nie powinny tam stać, ZDiUM nie wydaje zgody na tego typu działalność i nikt o zgody się do nas nie zwraca. Mieliśmy takie przypadki np. przy przystanku autobusowym w okolicach przedszkola na ul. Mickiewicza czy na ul. Nowowiejskiej przy pętli autobusowej. Zdarza się, że takie pojemniki są ustawiane i do tych pojemników oraz wokoło trafia nie tylko odzież, ale również śmieci i powoduje to duży nieład. Jeżeli tego typu pojemnik znajdzie się w pasie drogowym, próbujemy ustalić przede wszystkim właściciela. Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że cześć tych pojemników należy do PCK oraz firmy ze Skarżyska-Kamiennej. Interweniujemy do firm, aby pojemniki zabierała z miejsc niedozwolonych - powiedziała nam Agata Wypych p.o. dyrektora ZDiUM-u w Piotrkowie Trybunalskim.

Rozwiązania problemu trzeba zatem szukać w firmach i fundacjach które owe pojemniki ustawiają. 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

abab ~abab (Gość)10.07.2024 18:20

przecież odzież z tych pojemników trafia na czyściwo, a PCK udziela tylko loga

91


20zł/kg ~20zł/kg (Gość)10.07.2024 16:27

Ja mogę to zabrać bez problemu.

40


Dary ~Dary (Gość)10.07.2024 16:22

Dać sąsiadom oni podobno w potrzebie, czy nie?

40


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)10.07.2024 16:10

Nowy włodarz i problemy. Za poprzedniego takich problemów nie było

46


Mieszko ~Mieszko (Gość)10.07.2024 15:43

Pojemniki PCK przepełnione i kosze na śmiecie również. Nie mówiąc, że jest ich stanowczo za mało, a jak są, to zniszczone.

40


Przystań umysły ~Przystań umysły (Gość)10.07.2024 14:53

Zbierać i na złom wywooźći zaraz budrzet podreperują

50


Dudhd ~Dudhd (Gość)10.07.2024 14:39

Skończy się na tym, że kary zapłacą osoby zostawiające tam ubrania, tzw. podatek od darowizn lub jak są tacy bogaci to idąc w duchu socjalizmu - opodatkować! Jedno ubranie na 10 idzie do skarbu państwa.

51


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat