Kryzys przyszedł w najgorszym momencie

Strefa FM Niedziela, 22 marca 201549
Wszyscy ci, którzy liczyli na to, że pierwszoligowy Piotrkowianin zrehabilituje się po blamażu w Brodnicy, srogo się rozczarowali, piotrkowski zespół przegrał bowiem drugi mecz z rzędu, tym razem z KS Warszawianka Warszawa 29:30 (17:14) i jeszcze bardziej ograniczył swoje szanse na zajęcie drugiego miejsca w grupie A, uprawniającego do gry w barażach.

W pierwszej połowie nic nie wskazywało na to, że piotrkowski zespól przegra ten mecz, po 30 minutach drużyna prowadzona przez trenera Rafała Przybylskiego wygrywała bowiem 17:14. Po przerwie gospodarze zdołali jednak zremisować, a pod koniec spotkania wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Dzisiaj wicelider grupy A Polski Cukier Pomezania Malbork zmierzy się z zespołem Warmia Traveland Olsztyn, jeśli wygra ten mecz powiększy przewagę nad trzecim w tabeli Piotrkowianinem do czterech punktów, co znacznie ograniczy szanse piotrkowskiej drużyny na zajęcie drugiego miejsca w tabeli, uprawniającego do gry w barażach.

W następnej kolejce Piotrkowianin zmierzy się na własnym boisku z SMS ZPRP Gdańsk. Początek spotkania w hali „Relax” o godzinie 15:00.

KS Warszawianka Warszawa 30:29 (14:17) MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Banisz, Procho - Góralski 7, Zinchuk 6, Iskra 6, Swat 5, Mróz 1, Chełmiński 1, Różański 1, Pacześny, Pożarek.