Zajęcia z angielskiego prowadzone są już w przedszkolach, a nawet żłobkach. Dziecięcy mózg od samego początku nastawiony jest na rozwój, dlatego już nawet kilkunastomiesięczne dzieci chłoną wiedzę z ogromnym zaangażowaniem i zainteresowaniem. Ważne jest jednak, aby wiedza ta była przekazywana dzieciom w sposób dla nich atrakcyjny i odpowiedni do wieku oraz umiejętności maluchów.
Kiedy zacząć naukę angielskiego?
Nie ma jedynej i najlepszej granicy wieku, od której warto rozpocząć naukę języka obcego. Wielu specjalistów podkreśla jednak, że im wcześniej tym lepiej, dlatego w niektórych szkołach językowych język angielski dla dzieci prowadzony jest już dla grup dwulatków! W tym wieku dzieci zaczynają mówić, a ich aparat mowy jest na tyle elastyczny, że łatwo jest im wypowiadać nawet trudne słowa w obcym języku. Co więcej, nauka angielskiego już od najmłodszych lat poszerza horyzonty malucha, pobudza naturalną potrzebę komunikacji i pozwala ćwiczyć pamięć. Wielu rodziców obawia się, że tak wczesne wprowadzenie nauki języka obcego zaburzy naukę języka ojczystego. Obawy te są jednak zupełnie bezpodstawne - nauka dwóch lub nawet więcej języków jednocześnie ma pozytywny wpływ na rozwój dziecka i podnosi jego umiejętności komunikowania się.
Język angielski dla dzieci w formie zabawy
Nauka języka angielskiego w przypadku dzieci przebiega zupełnie inaczej, niż u dorosłych. Już od wielu lat wiadomo, że dzieci najlepiej uczą się przez zabawę, a wiedza ta pozwala dobierać najskuteczniejsze metody nauczania. Język angielski dla dzieci jest więc formą zabawy, która dla maluchów jest bardzo przyjemna, a jednocześnie mobilizująca do pozyskiwania nowych wiadomości i umiejętności. Dzieci biorą udział w grach zespołowych, konkursach i innych formach rywalizacji, śpiewają piosenki, rozwiązują zagadki obrazkowe lub słuchają bajek. Kilkuletnie maluchy, które potrafią już pracować z książkami, mogą również uczyć się ze specjalnie dla nich przygotowanych materiałów dydaktycznych - kolorowych, pachnących i przyciągających wzrok książek, dzięki którym nauka przynosi jeszcze lepsze efekty i jest dla dziecka przyjemna i ciekawa.