Jest kolejny rekord

Czwartek, 03 listopada 20227
Blisko 32 tysiące złotych zebrano podczas tegorocznej kwesty na rzecz ratowania nagrobków z piotrkowskich nekropolii. Nigdy dotąd nie udało się zebrać tak wysokiej kwoty.
Fot. pakwi Fot. pakwi

Tegoroczna kwesta organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego trwała od 30 października do 2 listopada. Jak co roku datki zbierane były przed bramami wszystkich piotrkowskich cmentarzy.

 

Jak poinformował nas Waldemar Domarańczyk, prezes Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego, w tym roku zebrano blisko 32 tysiące złotych. To rekord kwesty. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą zbiórkę. Słowa wdzięczności kieruję zarówno do kwestujących, jak i do darczyńców. W tym roku obawiałem się o wynik tej zbiórki ze względu na panującą inflację. Wynik zbiórki jednak bardzo cieszy - mówi Waldemar Domarańczyk, informując, że pieniądze trafią teraz do banku, gdzie jeszcze raz zostaną przeliczone. 

Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na remonty i konserwację zabytkowych grobów na Starym Cmentarzu Rzymskokatolickim w Piotrkowie.

 

Osoby, które nie miały okazji wrzucić datków do puszek - a chciałyby wesprzeć tegoroczną kwestę - mogą zrobić to także poprzez przelew na konto Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego: Bank PKO BP S.A. 07 1020 3916 0000 0602 0100 0371 z dopiskiem „XXXV KWESTA – 2022”.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)04.11.2022 08:24

Jakby porównać zebraną kwote do darowizn na kampanie prezydencką to jest to chyba jakiś żart- pamięta ktoś ile wynosiły darowizny dla poszczególnych komitetów ??

50


Rady ~Rady (Gość)03.11.2022 13:23

Super! Kraków też się chwalił rekordową zbiórką - zebrali dwa razy więcej niż w PT, ale trzeba pamiętać, że Kraków jest ponad dziesięciokrotnie większym miastem!

41


To tyle ~To tyle (Gość)04.11.2022 15:52

Kto chce niech daje. Ja nie daję, bo nie uważam, za stosowne utrzymywać nagrobki obcych mi osób. Są rodziny, niech dbają.

02


Co on...? ~Co on...? (Gość)03.11.2022 21:41

Nie rozumie co to jest inflacja? Co z tego, że więcej zebrali, jak mniej za to wyremontują, bo siła nabywcza pieniądza spadła.

32


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat