Advertisement

Jesienne piłkarskie ostatki

Poniedziałek, 20 listopada 20230
To już koniec rundy jesiennej w niższych klasach okręgowych. Z drużyn naszego regionu zdecydowanie najlepiej spisywała się piotrkowska Polonia, która po siedemnastu kolejkach znajduje się w ścisłej czołówce IV ligi. Dużo gorzej sytuacja wygląda w klasie okręgowej.
Fot. Polonia Piotrków Fot. Polonia Piotrków

Runda jesienna w IV lidze obejmowała rozegranie 17 kolejek. W tej ostatniej piłkarze Polonii Piotrków pokonali 2:1 Orkana Buczek. Bramki dla podopiecznych Roberta Grzesiuka zdobyli Hubert Berłowski oraz Damian Głowacki.

 

Ostatniego meczu w tym sezonie nie dokończyli za to piłkarze Skalnika Sulejów, którzy mierzyli się ze Startem Brzeziny. Na przeszkodzie stanęła aura. Sypiący i zalegający na boisku śnieg spowodował, że sędzia zdecydował się przerwać spotkanie tuż po rozpoczęciu drugiej połowy przy stanie 0:1. Nie wiadomo, kiedy spotkanie zostanie dokończone, ale niewykluczone, że stanie się to dopiero na wiosnę. 

To nie był dobry weekend dla piłkarzy Szczerbca Wolbórz, którzy doznali bardzo wysokiej porażki. Wolborzanie na wyjeździe przegrali z Zrywem Wygoda 6:0. 

 

Po 17 kolejkach w najlepszy nastrojach są piłkarze i działacze Polonii Piotrków. Robert Grzesiuk i jego piłkarze zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 32 punktów. Poloniści mają zaledwie trzy punkty straty do liderującego Sokoła Aleksandrów Łódzki. Skalnik Sulejów z dorobkiem 21 punktów plasuje się na trzynastej pozycji. Najgorzej wygląda sytuacja Szczerbca Wolbórz, dla którego jest to pierwszy sezon w czwartej lidze. Wolborzanie zdołali zgromadzić 13 "oczek" i zajmują przedostatnie miejsce. 

 

Ostatnia kolejka była dość dobra dla drużyn z naszego regionu. Concordia Piotrków wygrała 2:0 z KS Mniszków, a LKS Mierzyn pokonał 1:0 Gerlacha Drzewica. Dla piotrkowian gole zdobywali Adam Mazurkiewicz i Artur Jędrzejczyk, z kolei bramkę dla zespołu z Mierzyna zdobył Kajetan Strupczewski. Kolejną już porażkę w sezonie zanotowali z kolei piłkarze Włókniarza. Moszczeniczanie ulegli 4:2 drugiej drużynie Omegi Kleszczów.  

 

 

Sytuacja w tabeli okręgówki po rundzie jesiennej nie napawa optymizmem. Zestawienie zamyka Włókniarz, który zdobył dotąd tylko 8 punktów. Przedostatnia jest Concordia, która ma na swoim koncie 14 "oczek". O jeden punkt więcej ma LKS Mierzyn, zajmujący w tabeli 13 miejsce. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat