Jednogłośne absolutorium dla wójta Romana Drozdka

Wtorek, 28 czerwca 201611
- Rok 2015 był rokiem korzystnym dla rozwoju gminy Wola Krzysztoporska. Wspólnie powinniśmy być z tego dumni – mówił wójt Roman Drozdek. Radni jednogłośnie zagłosowali za udzieleniem wójtowi absolutorium za rok 2015.

Ładuję galerię...

Głosowanie odbyło się podczas ostatniej sesji Rady Gminy (23 czerwca). Wcześniej radni zapoznali się ze sprawozdaniem z wykonania ubiegłorocznego budżetu, ze sprawozdaniem finansowym, informacją o stanie mienia gminy, a także pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi.

Pozytywną opinię i rekomendację do udzielenia absolutorium wójtowi gminy wydała także kierowana przez radną Beatę Gawryszczak Komisja Rewizyjna RG. – Wójt gminy, realizując zadania związane z wykonaniem budżetu, kierował się zasadą celowości, legalności, rzetelności i oszczędności w gospodarowaniu środkami publicznymi – przedstawiała opinię komisji radna.

 

Absolutorium to swego rodzaju ocena działania organu wykonawczego. Z tej dobrej oceny wystawionej przez radnych cieszył się wójt Roman Drozdek.

- Dla organu wykonawczego udzielenie absolutorium to chwila szczególna, która podkreśla ogrom pracy wykonanej w ubiegłym roku. I – mocno podkreślam – to nasza wspólna praca. Dlatego bardzo serdecznie dziękuję za tę bardzo wysoką, jednomyślną ocenę. To dowód na to, że współpraca z Radą Gminy jest bardzo dobra. Ta kadencja to przede wszystkim merytoryczne rozmowy i wspólne poszukiwanie różnego rodzaju rozwiązań, by spełnić jak najwięcej oczekiwań mieszkańców. Ze swej strony obiecuję, że wykażę jeszcze więcej determinacji w roku 2016, w którym do wykonania mamy aż 59 (!) inwestycji – mówił wójt. – Ubiegły rok był na pewno korzystny dla rozwoju naszej gminy. Wspólnie powinniśmy być dumni z tego, że udaje nam się utrzymywać tę bardzo dobrą kondycję wciąż na wysokim poziomie. Rok 2015 był czasem kończenia wielkiej reorganizacji oświaty na terenie gminy (ostatni etap – inwestycja w Parzniewicach). To było największe obciążenie naszego budżetu. Oprócz tego była cała seria innych inwestycji dotyczących projektów, które dzisiaj pozwalają nam na wdrażanie ich w życie. Chciałem tylko podkreślić, że na tle innych gmin mamy powód do dumy. Pod każdym względem jesteśmy powyżej średniej. Należy zwrócić uwagę, że nadal koszty administracji są na stosunkowo niskim poziomie. Jednocześnie pieniądze przeznaczane na wydatki majątkowe i inwestycje są wysokie. I – co warte podkreślenia – mamy nadwyżkę operacyjną, która pozwoli w przyszłości inwestować. Przy takiej kondycji do 2018 r. (do końca kadencji) jesteśmy wspólnie w stanie spełnić jeszcze bardzo wiele oczekiwań społecznych – mówił wójt Roman Drozdek.

 

Jak w liczbach wyglądało wykonanie budżetu 2015?

Prognozowane dochody gminy Wola Krzysztoporska zostały wykonane w kwocie 42.803.321,13 zł – co stanowi 100,74% planu ustalonego przez Radę Gminy, wydatki zaś zrealizowano w kwocie 41.104.693,36 zł, czyli na poziomie 94,95% ustalonego planu. Budżet przy planowanym deficycie w kwocie 800.435,57 zł, zamknął się nadwyżką w wysokości 1.698.627,77 zł.

Osiągnięto też nadwyżkę operacyjną w wysokości 6.363.999,20 zł.

Dochody majątkowe zrealizowano na poziomie 4.137.164,71 zł (tj. 101,03% planu), zaś wydatki majątkowe (inaczej – inwestycje) w wysokości 8.802.536,14 zł (tj. 98,09% planu).

Zadłużenie z tytułu kredytów i pożyczek wyniosło 9.847.500 zł. Ze środków budżetu gminy w 2015 r. spłacono raty zaciągniętych kredytów w kwocie 4.773.147,02 zł.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zainteresowany ~zainteresowany (Gość)06.07.2016 18:22

Szkoda, że Pan wójt wydaje pieniądze na przeróżne uroczystości, a nie wybuduje dróg rowerowych. Z Woli muszę z dziećmi jechać do Bełchatowa lub Piotrkowa na PLAC ZABAW, bo u nas są...pozamykane! Nic tylko się wyprowadzić... jak to zrobiło 99 % mojego rocznika. A co powiedzieć o protekcji dla nowej pani kadrowej??? ŻAŁOSNE "wspaniały wójcie"

20


Rada dla Wójta ~Rada dla Wójta (Gość)30.06.2016 09:36

Panie wójcie.
Robota w Gminie idzie i za to Pana szanuję i dobrze Panu życzę.
Ale ma Pan charakter od chole ry. Proszę każdego nie przekonywać że nie ma racji, szanować innych poglądy (a nie tylko: ja jestem najmądrzejszy), nie chwalić się na każdym kroku jaki jest pan gospodarny nie udowadniać wszystkim że jest pan najmądrzejszy na świecie, a na pewno mądrzejszy od rozmówcy. Naprawdę to ludzi razi i ludzie się od pana za to odwracają. Ludzie nie lubią być pouczani. Więcej pokory, szacunku dla tych wszystkich, którzy na niewątpliwy sukces gminy pracują z Panem, i więcej milczenia. Bo milczenie byłoby czasem lepsze niż słuchanie tych Pana farmazonów o najcudowniejszej gminie, najwspanialszych uroczystościach i przewielebnych, przecudownych gościach. Konkrety, uprzejmość, życzliwość, skromność, mniej gadania i wymiata Pan wszystkich przez jeszcze 4 kadencje. Z wyrazami szacunku i życzliwości.

30


noooo ~noooo (Gość)30.06.2016 09:16

No i można w ciągu roku spłacić 5 mln długu i zrobić inwestycji za 9 mln ? MOŻNA
Ludzie a wy chcieliście dopuścić PSL do władzy ?!
Mielibyście jak w Rozprzy 20 mln długu, za 3 mln inwestycji,
ale za to o 100 urzędników W UG więcej.
Może i wójt za dużo się chełpi i pycha od niego aż bije, ale mam to gdzieś jak widzę że nie marnuje pieniędzy podatników, a gmina kwitnie.
Pozdrawiam

32


-gość 2 ~-gość 2 (Gość)28.06.2016 17:00

-już widze, jakie miny maja ci, którzy przed wyborami popierali jakiegos O.
Jednoglosnie absolutorium - to dowod na mądrość elektoratu gminy- niecaly, ale przeciez wiekszosci.

55


-obserwator ~-obserwator (Gość)28.06.2016 16:55

Gratulacje Panie Wójcie, niech inni biora z Pana przykład; a byli oponenci niech się wysilą na odrobinę sprawiedliwości!
Oby tak jak najdłużej!

53


mieszkaniec ~mieszkaniec (Gość)28.06.2016 13:04

A o wzroście cen śmierci ani słowa. A niedługo wszyscy to odczujemy.

55


kolo ~kolo (Gość)28.06.2016 11:37

dołóż pan tym ludziom do pensji wreszcie. Z prace należy wynagradzać ( to po chrześcijańsku )

50


Bloch ~Bloch (Gość)28.06.2016 11:37

Że jak? Za rok będą bez kredytów? I co można? I da się? Bez zamykania szkół, likwidowania i sprzedawania czego popadnie. Patrzcie i się uczcie!

93


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat