Henryk Kępiński wicemistrzem Polski

Tydzień Trybunalski Sobota, 29 czerwca 20130
Henryk Kępiński z bełchatowskiego Klubu Biegaczy Spartakus uzyskał tytuł wicemistrza Polski na Mistrzostwach Polski Amatorów Garmin Iron Triathlon w Szczecinku.

By ubiegać się o takie wyróżnienie, zawodnik musiał pokonać 950 metrów w wodzie (pływanie stylem dowolnym), 45 km na rowerze oraz przebiec 10,5 km. Spartakus jak zwykle dał z siebie wszystko i walczył do końca.
- Cały triathlon zajął mi 2 godziny i 40 minut, co dało 2 miejsce w kategorii M 60, a 130 miejsce w kategorii Open. Zwycięzcą zawodów został Adam Głogowski (czas 2 godziny i 11 sekund). Zawody ukończyło 252 zawodników - mówi Henryk Kępiński.
O licznych zwycięstwach bełchatowianina pisaliśmy już wielokrotnie. Cały czas czekamy jednak na relację z zawodów, na których Spartakus będzie walczył o tytuł Iron Mana.