Finisz będzie ciekawy

Strefa FM Piątek, 12 czerwca 20151
Zarówno w I jak i II lidze piotrkowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej szansę na mistrzostwo wciąż mają dwie drużyny, dlatego finisz tych rozgrywek zapowiada się niezwykle emocjonująco.

W pierwszej lidze o tytuł walczą dwa zespoły Barwil-Omega i Bieniek-Prym, w tej chwili różnica pomiędzy tymi zespołami wynosi zaledwie trzy punkty, a do końca rozgrywek pozostały już tylko dwie kolejki. Jeszcze ciekawiej jest w drugiej lidze, tam szansę na awans wciąż mają trzy drużyny. Aktualny lider Eko-Luk oraz Mazur i Press Service. W najciekawszym meczu ostatniej kolejki Eko-Luk zmierzył się z Mazurem, był to pojedynek ówczesnego lidera z wiceliderem. W pierwszej połowie na boisku dominował Eko-Luk, który swoją przewagę udokumentował bramką strzeloną przez Piotra Świtalskiego. Druga część tego meczu należała już jednak do Mazura, który przez kilka pierwszych minut drugiej połowy nie schodził z połowy rywala, zawodnikom Mazura ewidentnie brakowało jednak skuteczności i szczęścia. Mazur dominował do końca meczu, Eko-Luk liczył tymczasem na kontry, aż w końcu jedną z nich wykorzystał. Tuż pod koniec spotkania wynik meczu ustalił Jakub Świtalski. Dzięki temu zwycięstwu Eko-Luk umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli.

- W tym roku liga jest bardzo wyrównana, do niedawna o awans walczyły cztery drużyny, wszystkie z pierwszoligową przeszłością, aktualnie liczą się już trzy zespoły, mimo to co tydzień trzeba walczyć o zachowanie swojej pozycji – powiedział Daniel Borodzicz, reprezentant zespołu Eko-Luk.

Pomimo porażki nadziei na awans nie tracą także zawodnicy Mazura.

- Cały długi weekend nam nie wyszedł, w Boże Ciało przegraliśmy z Green Starem, pomimo że mieliśmy co najmniej kilkanaście podbramkowych sytuacji, podobnie było podczas meczu z Eko-Lukiem. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze dwie kolejki, dlatego nie zamierzamy odpuszczać i wciąż liczymy na awans – podsumowuje Marcin Mazur z zespołu Mazur.

Liczą na to także Eko-Luk i Press Service, ten ostatni zespół w ostatniej kolejce pokonał 2:0 Bioekol, dzięki czemu awansował na drugie miejscew tabeli, spychając z niego Mazura. Do najwyższej klasy rozgrywkowej mogą awansować tylko dwa zespoły, dlatego walka o miejsca premiowane awansem na pewno będzie trwać do samego końca.

Drugoligowcy zakończą rozgrywki w sobotę, 21 czerwca, niewykluczone, że o tym kto awansuje do I ligi zdecyduje ostatni mecz pomiędzy Mazurem a Press Servicem. Dzień wcześniej po raz ostatni zagrają piłkarze rywalizujący w I lidze, niewykluczone, że także i tam, o tym kto zostanie mistrzem zdecyduje ostatni mecz pomiędzy Barwilem-Omega a Bieńkiem-Prym.