ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Feromony czyli komunikacja zapachowa

Czwartek, 07 lutego 2019
Feromony stanowią podstawę komunikacji zapachowej w obrębie danego gatunku. Bywają wyczuwalne przez poszczególne osobniki nawet z odległości kilku kilometrów. Wytwarzają je zarówno zwierzęta, jak i ludzie, a prawdopodobnie także rośliny (w tym temacie naukowcy nie są jeszcze do końca zgodni). Zyskując podstawową wiedzę na temat feromonów, można znacząco poprawić swoje wyniki w pracy, w nauce czy w życiu osobistym.

Czym są feromony?


Naturalne ludzkie feromony to związki semiochemiczne (informacyjne), produkowane przez skórę. Informują nasze otoczenie o tym, w jakim stanie aktualnie się znajdujemy - a zatem o naszych emocjach, podekscytowaniu czy lęku. Mówiąc w dużym skrócie: to, co odczuwamy, posiada znaczący wpływ na to, jak pachniemy - zaś nasz zapach wywiera przemożny wpływ na innych ludzi. Wiedząc o tym, możemy sobie pomóc, jeśli zaczniemy używać feromonów w sposób świadomy.

Feromony stanowią w istocie kombinację kilku substancji zapachowych, posiadających siłę wpływania na otoczenie. Należą do nich przede wszystkim: androstenol, andostenon, androsteron oraz androstadienon. Wszystkie spośród wymienionych związków charakteryzują się zdolnością przyciągania i uwodzenia płci przeciwnej, a także wzbudzaniem uczuć podziwu czy respektu. Decydując się na stosowanie feromonów, niejako automatycznie zapewniamy sobie większe powodzenie w życiu.

 

Jak zintensyfikować działanie feromonów?

 

Jak zostało już nadmienione wcześniej, organizm ludzki wytwarza feromony w sposób naturalny. Prawdą jest jednak, że moc tych związków można znacząco zwiększyć, decydując się na zakup feromonów, wytwarzanych w warunkach laboratoryjnych. Dostępne są zasadniczo dwie opcje: możemy zakupić feromony zapachowe (zawarte w perfumach) albo specjalne koncentraty, które rozprowadza się na dobrze ukrwionych partiach skóry. Obie wersje cechują się podobną skutecznością, jednak feromony zapachowe zdążyły zyskać sobie większą popularność.

Jedną z najlepszych ofert feromonów na polskim rynku stanowi linia Love and Desire, produkowana w dwóch wersjach: damskiej i męskiej. Estetyczne opakowanie skrywa feromony zapachowe, za pomocą których dana osoba będzie mogła od tej pory łatwiej zjednywać sobie przychylność otoczenia. Nawet sceptycy powinni przyznać w duchu, że nie zaszkodzi spróbować. Najłatwiej zapoznać się z produktem na http://świat-feromonowdesire.pl/.

Przeciwwskazania

Używanie feromonów wiąże się zatem z szeregiem wymiernych korzyści, nie są one jednak polecane wszystkim. Eksperci przypominają, że feromony stanowią jedynie dodatek do osiągania sukcesów zawodowych i towarzyskich, nie zaś gotowe remedium na wszelkie troski. W pierwszej kolejności należy zatem zadbać o optymalny stan własnego ciała i ducha, którego naturalnym zwieńczeniem może być używanie feromonów. Samo stosowanie tych środków, bez jakiejkolwiek dbałości o inne aspekty, może okazać się po prostu niewystarczające.

 

 

Należy pamiętać również o tym, że feromony można przedawkować. Taki problem dotyczy zwłaszcza początkujących użytkowników, którym brakuje jeszcze wyczucia w doborze ilości preparatu. Oznaką przedawkowania bywa przede wszystkim ból głowy lub uzyskanie efektu odwrotnego do zamierzonego, tzn. zniechęcenie poszczególnych osób do naszej osoby.

 


Zainteresował temat?

0

2


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat