artykuł sponsorowany

Euro 2020 wkracza w decydującą fazę

Piątek, 25 czerwca 2021 741
Faza grupowa Mistrzostw Europy 2020 przeszła do historii. W trakcie kilkudziesięciu rozegranych meczów byliśmy świadkami ciekawych spotkań, spektakularnych goli oraz wielu niespodzianek. Z pewnością jednymi z większych niespodzianek turnieju będzie brak w 1/8 rozgrywek reprezentacji Turcji, Polski czy Rosji. Pierwsze mecze fazy pucharowej finałów Mistrzostw Europy już w sobotę. Poniżej wymienione zostaną najciekawsze spotkania 1/8 Euro 2020.

Te mecze 1/8 finału dostarczą najwięcej emocji

 

Pierwszym spotkaniem fazy pucharowej będzie pojedynek Walii z Danią. Już w tym spotkaniu spodziewać możemy się wielu emocji. Walia na czele z Garethem Balem gra bardzo ciekawy ofensywny futbol. Duńczycy natomiast po dwóch nieudanych spotkaniach w dwóch pierwszych kolejkach w fenomenalnym stylu pokonali Rosjan, pieczętując wyjście z grupy. Takiej sytuacji nawet nie przewidziała profesjonalna strona, tworząca ranking bukmacherów, która po dwóch pierwszych meczach, skazała Danię na porażkę. Jak widać Euro 2020 przynosi wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji. Start spotkania na Johan Cruijff Arena w sobotę o 18:00.

 

Meczem, który z pewnością kandydować mógłby do miana finału turnieju, będzie niedzielny pojedynek Belgii z Portugalią. Drużyna Portugalii do ostatniej chwili walczyła o awans do kolejnej fazy. Remis z Trójkolorowymi zapewnił im dalszą przygodę w rozgrywkach. Kibice z całego świata mogą już ostrzyć zęby na pojedynki strzelecki Cristiano Ronaldo z Romelu Lukaku i Kevinem de Bruyne. Pierwszy gwizdek na stadionie w Sewilli w niedzielę o 21:00.

 

Kolejnym ciekawym pojedynkiem będzie z pewnością spotkanie pomiędzy reprezentacja Niemiec a Anglii. Niemcy w ostatniej kolejce przeżywali istnie męczarnie z reprezentacją Węgier i dopiero wyszarpany remis zapewnił im grę w dalszej fazie rozgrywek. Anglicy to z kolei zespół, który przed startem turnieju uważani byli za jednych z faworytów. Co prawda z 7 punktami na koncie wygrali swoją grupę, ale w wielu momentach ich gra zostawiała wiele do życzenia. Pomimo tych perypetii, w oczach wielu ekspertów młoda reprezentacja Synów Albionu jest faworytem tej pary, natomiast reprezentacja Niemiec z pewnością będzie chciała odkuć się za niepowodzenie na Mistrzostwach Świata w 2018 roku. Spotkanie wystartuje o 18:00, we wtorek 29 czerwca na Wembley.

 

Kolejną silną parą w 1/8 finału będzie pojedynek Hiszpanii z Chorwacją. Mecz rozegrany zostanie w Kopenhadze, 28 czerwca o 18:00. Hiszpanie zakończyli fazę grupową efektownym zwycięstwem (5:0) nad reprezentacją Słowacji, Chorwaci w ostatni meczu w grupie pokonali Szkotów 3:1. Trudno jest wskazać w tej parze faworyta, jednak według wielu ekspertów to Chorwaci mogą okazać się drużyną lepszą przez swoje doświadczenie. Hiszpanie to na razie bardzo młody zespół budowany przez Luisa Enrique.

 

Miejmy nadzieję, że wymienione wyżej spotkania to tylko część z tych wartych uwagi i wszystkie mecze w 1/8 rozgrywek Euro 2020 będą obfitować w piękne bramki i zakończą się po pełnych emocji 90 minutach a może i więcej.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat