Dzikie wysypisko przy ulicy Łódzkiej w Piotrkowie

Wtorek, 20 sierpnia 201926
Stare meble, elementy armatury łazienkowej, czy zużyte opony samochodowe. Taki widok mogą "podziwiać" mieszkańcy osiedla przy ulicy Łódzkiej. Kiedy śmieci znikną?

Ładuję galerię...

Jak informują nas mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego śmietnik przy ulicy Łódzkiej od ponad miesiąca przypomina wysypisko. Pozbywanie się tego rodzaju śmieci traktowane jest jako zaśmiecanie miasta, co w trybunalskim grodzie karane jest mandatem. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców. 17 sierpnia strażnicy miejscy zauważyli na osiedlu mężczyznę, który pozbywał się dużej ilość mebli.


- Wielkogabaryty, których pozbywał się mężczyzna pochodziły z ogrodu działkowego, a nie z gospodarstwa domowego. Odbiór odpadów z działek regulowany jest przez zarząd danego ogrodu. Natomiast jeżeli mieszkańcy chcą pozbyć się tego typu śmieci w innym terminie niż wyznaczony, to mogą je wywozić do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, który jest czynny we wtorki i czwartki - mówi Jan Sońta, kierownik referatu ds. wykroczeń SM w Piotrkowie. 


A co z wielkogabarytami, które zalegają na śmietniku od ponad miesiąca pomimo tego, że ich odbiór miał się odbyć 13 sierpnia? - Według przedsiębiorstwa, które się tym zajmuje sytuacja spowodowana jest okresem urlopowym. Śmieci nie zostały wywiezione również z osiedla przy ulicy Wojska Polskiego, gdzie termin wywozu odpadów to 12 sierpnia. W żadnym z przypadków firma nie podała nam bliższego terminu odbioru wielkogabarytów - mówi Marek Potrzebowski, prezes Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. 


Zainteresował temat?

0

3


Zobacz również

Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)20.08.2019 21:20

no a gdzie ksiądz, arcybiskup? jakby sobie strzelił zdjęcie przy wysypisku zaraz by się coś ruszyło... a najlepiej na klęczka dla lepszej bajery, że niby przejęty haha

42


Zdzisław Smolak Zdzisław Smolakranga20.08.2019 20:48

W krajach Unii Europejskiej comiesięczne opłaty obywatelskie za śmieci zasilają lokalne administracje samorządowe które budują i utrzymują publiczne systemy gospodarki odpadami komunalnymi. Jest to tak zwany system naturalnego monopolu gminnego określany jako "in house". Osiągnięcia tego systemu, w którym tylko 10 procent odpadów trafia na składowanie - są podstawą unijnych wymogów dla całej Wspólnoty Europejskiej. U nas aferałowie uparli się aby comiesięczne opłaty polskich rodzin omijały samorządy i zasilały fundusz zysków firm kręcących lody na śmieciach. Wizytówką polskiej gospodarki odpadami są dzikie wysypiska lub płonące odpady na hałdach i w halach... Ekspert ze Szwecji a więc ze wzorcowego kraju wyznaczającego standardy dla całej Unii stwierdza: „fundamentalne znaczenie w sukcesie gospodarki municypalnej ma fakt - że w Szwecji, Danii, Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii i w pozostałych krajach „starej Unii” w których system zadań publicznych realizowany jest przez spółki komunalne, w ramach in-house jest zdecydowanie tańszy. DLATEGO, ŻE Z SAMEJ DEFINICJI SPÓŁKI GMINNE POWINNY BYĆ NON PROFIT, BEZZYSKOWE. W związku z tym, to samo z siebie powinno prowadzić do sytuacji, gdzie na takim rozwiązaniu mieszkaniec gminy tylko zyskuje”… Mimo tej prostej i trafnej diagnozy ilustrującej to na czym polega „polski problem” w odpadach – nadal wielu rżnie głupa, że wystarczy dobrze napisana specyfikacja przetargowa na wyłonienie operatora kręcenia lodów na comiesięcznych opłatach mieszkańców… Jeśli jedynym zadaniem gmin i ich związków jest ogłaszanie przetargów na wyłanianie tych co chcą wygodnie żyć z comiesięcznych opłat polskich rodzin - to mamy niekończący się wyścig cen według scenariusza - www.pb.pl/czarna-wizja-smieciowa-691523 … Elementami tego scenariusza są liczne pożary odpadów na składowiskach i w halach – bo to daje dodatkowe dochody od ubezpieczycieli… Porzucone „niczyje” odpady usuwane na koszt podatnika – to też zjawisko nieznane w innych krajach Europy… Miejmy nadzieję, że w następnej kadencji rząd zajmie się implementacją unijnych zasad systemowych polegających na przejęciu gospodarki odpadami przez zakłady użyteczności publicznej non-profit - tak jak jest to w krajach których osiągnięcia wyznaczają standardy w tej dziedzinie dla całej Europy…

30


daniel ~daniel (Gość)20.08.2019 19:29

skoro miałbyć odbiór śmieci 13.08 a nie przyjechali to kogo to wina ? mieszkańców ?

60


boski ~boski (Gość)20.08.2019 16:16

Dzikie wysypiska można zgłaszać na:
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

00


gość ~gość (Gość)20.08.2019 12:35

Ukarać firmę, podpisała umowę i musi się z niej wywiązać.

100


hgtr ~hgtr (Gość)20.08.2019 11:25

"sytuacja spowodowana jest okresem urlopowym" - to znaczy, że jak urlop to już nikt nie pracuje? zastępstw nie ma? przecież jest harmonogram odbioru śmieci - to firma nie wie, że ludzie na urlopy chodzą?

100


gość ~gość (Gość)20.08.2019 11:12

To nie tylko na łódzkiej tak jest wystarczy się przejść po osiedlu na Słowackiego po stronie Polo market i zastanie się ten sam widok a nawet i gorszy

60


zetik ~zetik (Gość)20.08.2019 11:01

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa się kłania

20


rymek ~rymek (Gość)20.08.2019 11:01

Można zgłosić poprzez:
https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
Można poprzez webvpn

10


Były kursant ~Były kursant (Gość)20.08.2019 10:45

Piotrków Trybunalski - drugie najniższe zarobki w Polsce. Można więcej, bo kocham Piotrków

50


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat