Dzień z demokracją bezpośrednią w Piotrkowie

Czwartek, 02 listopada 202318
Trzy bezpłatne szkolenia prowadzone przez doświadczonych szkoleniowców reprezentujących Instytut Demokracji Bezpośredniej odbędą się w najbliższą sobotę (4 listopada) w hotelu B&B w Piotrkowie. Z kolei na 19.00 zaplanowano otwartą debatę o doświadczeniach systemowych wynikających z próby przeprowadzenia w 2023 roku referendum lokalnego w Piotrkowie Trybunalskim. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
fot. materiały organizatora fot. materiały organizatora

Tematami szkoleń będą: demokracja w organizacji, demokracja w samorządzie oraz demokratyczny budżet.

Większość z nas, mieszkańców Piotrkowa, ma najróżniejsze problemy związane np. z zamknięciem jakiejś drogi, chcą komuś postawić maszt telekomunikacyjny, rozkład jazdy jest nie taki jak trzeba. My jako mieszkańcy często nie wiemy gdzie mamy się z tym udać i z kim możemy porozmawiać, jak załatwić jakąś oddolną inicjatywę. To są akty demokracji, które daje nam państwo. Wszystko zapisane jest ustawach, ale gdzie i jak po to sięgnąć, większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy. Lokalna władza nie zawsze jest gotowa lub w stanie pomóc w rozwiązaniu kłopotów mieszkańców. I właśnie o tym chcemy rozmawiać, aby mieszkańcy czuli, że ich głos jest ważny - mówi Mariusz Maciołek, współorganizator wydarzenia.

W spotkaniu mogą wziąć udział także przedstawiciele organizacji pozarządowych czy kół gospodyń wiejskich i dowiedzieć się m.in. o możliwościach uzyskiwania dofinansowań.


Następnie od godziny 19.00 w otwartej debacie porozmawiamy o doświadczeniach systemowych wynikających z próby przeprowadzenia w 2023 roku referendum lokalnego w Piotrkowie Trybunalskim. Udział w dyskusji wezmą organizatorzy referendum Agnieszka Chojnacka i Mariusz Maciołek oraz ekspert Instytutu Demokracji Bezpośredniej Tomasz Synowiec.

 

Gospodarzem spotkania jest Instytut Demokracji Bezpośredniej, a partnerami: Referendum Piotrków Trybunalski 2023, Łódzka Federacja Kupiecka, Krajowa Izba Targowa i Ogólnopolska Federacja MŚP.

 

fot. materiały organizatora

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

bert ~bert (Gość)04.11.2023 22:19

Chojniak musi odejść ,za długo !!!!!!!

30


grela ~grela (Gość)02.11.2023 18:22

Upartość ma swoje dobre strony, ale upartość i nieudolność już niekoniecznie. Nawet podpisów nie potrafili zebrać. Czy nic to nie mówi? Jeśli ludzie chcą zmian, to zdecydują w wyborach samorządowych, a nie w referendum organizowanym przez grupę odsuniętych i pominiętych. Szkoda kasy na takie rzeczy. Lepiej wybierzcie jakiegoś rozsądnego (ciężko będzie patząc na skład tej grupy) kandydata i wystawcie go przeciw Chojniakowi. Te wszystkie nagabywania pod Biedrami, żebranie o podpisy i jakieś spotkania to droga ślepego donikąd.

67


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)03.11.2023 02:53

Wszystko dobrze tylko informacja o spotkaniu na dzień przed to tak troszeczkę krótki termin sami nie dajecie sobie szansy żeby przyszli ci którzy się tym interesują krótki termin i czas data w którym kto organizujecie sami działacie na swoją niekorzyść

03


Prezydent ~Prezydent (Gość)02.11.2023 15:33

Kiedy referendum.
Aby odwołać tego złego gospodarza.
Na wszystkich Świętych komunikacja ograniczona.
Czy On czymś jeszcze zarządza czy tylko kasa na uczelni dla siebie. I kupony dla kolesiów.

135


Referendum to my! ~Referendum to my! (Gość)02.11.2023 17:55

Zapraszamy wszystkich mieszkańców!!! Niewygodne dla władzy miejskiej tematy pora poruszać w szerokim gronie!!!Przyjdźcie i posłuchajcie, co możemy wspólnie zmienić!!

114


Kotł ~Kotł (Gość)02.11.2023 17:56

To już chyba wszyscy wiedzą, że Chojniak nie jest dobrym gospodarzem, a mieszkańcy przejrzeli na oczy i dokonają zmiany prezydenta. Pycha obecną władze zgubiła, a jeszxze niedawno twierdzili, że nie mają z kim przegrać.

93


mieszkańcyEP ~mieszkańcyEP (Gość)02.11.2023 22:52

Czekamy na referendum. Dlaczego nadal nie ma żadnej informacji o piotrkowskim referendum???

71


go?ć_mieszkanka ~go?ć_mieszkanka (Gość)02.11.2023 17:56

Zmian w mieście ciąg dalszy!!! Tak trzymać!

84


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat