- Na gminie spoczywa następujący zakres zadań: zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku, opieka nad wolnożyjącymi kotami wraz z ich dokarmianiem, sterylizacja i kastracja zwierząt w schroniskach, poszukiwanie właścicieli dla bezpańskich zwierząt, usypianie ślepych miotów, wskazanie gospodarstwa rolnego w celu przyjęcia zwierząt gospodarskich oraz zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej - wyjaśnił Dariusz Cłapa, koordynator z Biura Inżyniera Miasta.
Dodał, że do stworzenia takiego programu obliguje władze samorządowe ustawa. - Programy, czy restrykcyjne ustawy nie zapobiegną bezdomności zwierząt, o ile nie zwiększy się świadomości społeczeństwa. Dlatego część środków zostanie przeznaczona na działania propagandowe – mówił Cłapa.
O tym, czy program, który w swoich założeniach ma również czipowanie psów (nakaz czipowania służby wojewody uznały za niezgodny z prawem - przyp. red.) zostanie przyjęty, zdecydują radni na najbliższej sesji Rady Miasta.
(Strefa FM)
- 8 wypadków, 32 pijanych kierowców, zatrzymano 70 sprawców przestępstw
- ZUS: najważniejsze zadania i programy realizowane w 2024 r. przez ZUS w Łódzkiem
- Noworoczny Męski Różaniec w Piotrkowie
- Ile razy interweniowali strażacy w 2024 roku w Łódzkiem?
- Nowy sprzęt dla służb drogowych Zarządu Dróg Powiatowych
- 1,7 miliona złotych na wsparcie kultury w Łódzkiem
- Od 1 stycznia pierwsze 30 minut parkowania za darmo
- Tak bawił się Piotrków! Sylwestrowa potańcówka na ulicy Słowackiego, życzenia od prezydenta Juliusza Wiernickiego, konkursy, muzyka i niezapomniana zabawa z DJ-em. Tak Piotrkowianie przywitali 2025 rok!
- Sylwestra spędził inaczej niż planował