Czym się kierować w trakcie wyboru roweru?

Świat Wtorek, 07 grudnia 20210
Wybór idealnego nowego roweru może być dla niektórych dezorientujący. Nie oznacza to jednak, że należy wybrać pierwszy lepszy model widoczny w sklepie. Poszukiwanie takiego o solidnej konstrukcji i dodatkowych przydatnych funkcjach nigdy nie jest łatwe. Proces ten wymaga podstawowej wiedzy i zrozumienia, na jakim typie roweru chcesz jeździć. Dla ułatwienia w niniejszym artykule opiszemy, czym się kierować w trakcie wyboru tego środka transportu!
Czym się kierować w trakcie wyboru roweru?

Znalezienie odpowiedniego rozmiaru

 

Kiedy skończysz z niewłaściwym rozmiarem roweru, zawsze będziesz czuć się na nim niekomfortowo. Nie wspominając o tym, że jazda nim potencjalnie może powodować ból szyi i pleców. Znane są też przypadki utraty równowagi, niskiej prędkość jazdy i częstych upadków.

Prawidłowy rozmiar roweru może zapobiec problemom ze stopami i sztywnością. Z tego powodu musisz wziąć pod uwagę każdy element roweru, zanim zdecydujesz się na model dla siebie. Te obejmują:

  • rozmiar ramy,
  • siodełko,
  • pozycja pedału,
  • wysokość kierownicy.

Pierwszym krokiem jest wykonanie pomiarów ciała, zaczynając od pomiaru w szwie. Chcesz, aby twoje nogi były w pełni wyprostowane z lekkim zgięciem w kolanach, aby uzyskać wygodną pozycję do jazdy. Dlatego pomiar wysokości siodełka i pedału jest ważny, aby wykonać ruch w dół bez zranienia stopy lub kolan.

Następną rzeczą do zrobienia jest praca nad regulacją kąta siedzenia. Większość rowerzystów górskich i hybrydowych chce, aby ich siedzenia były ustawione równolegle do podłoża, aby uzyskać lepszą postawę i wyprostowaną pozycję pleców. Ułożenie siedzenia w pozycji przód/tył zapobiega bólowi rzepki, ramion i szyi.

Wiele rowerów ma regulowaną wysokość kierownicy, ale w przypadku rowerów o stałej konstrukcji musisz wybrać odpowiednie dopasowanie.

 

Określanie właściwego układu hamulcowego

 

 

Kierowcy z rowerami z wolno działającymi hamulcami są narażeni na wypadki i poważne obrażenia. Te muszą być precyzyjne i wydajne przez cały czas, aby uniknąć takich sytuacji. Na szczęście w przypadku większości rowerów istnieje wiele różnych rodzajów hamulców, które cieszą się renomą zarówno wśród początkujących, jak i bardziej doświadczonych kolarzy.

 

Większość rowerów jest wyposażona w hamulce tarczowe z linką, ponieważ sprzęt oferuje potężne uderzenie. Z drugiej strony, hydrauliczne hamulce tarczowe są dokładniejsze w sterowaniu. Przy czym wymagają nieco więcej konserwacji od pozostałych wariantów.

 

Niektóre podstawowe informacje o hamulcach tarczowych, takie jak jego duża siła hamowania i niezrównany system, sprawiają, że jest to jeden z najlepszych układów hamulcowych do rowerów górskich, szosowych i hybrydowych.

 

Hamulce obręczowe są obok tarczowych najbardziej wydajnym układem hamulcowym. Wymagają bardzo niewielkiej konserwacji, suchej pogody i są łatwe do wymiany. Z kolei szczękowe są mocowane bezpośrednio do hamulca za pomocą dźwigni ręcznych i linki. Tak więc, gdy pociągniesz za każdy uchwyt, kabel lekko się porusza, aby wywrzeć nacisk i zwolnić, co przydaje się w przypadku miejskiej jazdy.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego roweru powinien być podyktowany własnymi preferencjami, terenem, po którym mamy zamiar się poruszać i przede wszystkim kwestią bezpieczeństwa. Warto zatem skrupulatnie porozglądać się za wysokiej jakości sklepem rowerowym jak roweroweprzymorze.pl.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Materiał KWW Z SERCEM DLA PIOTRKOWA

reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat