Burmistrz wyrabiał pączki z KGW

Region Czwartek, 08 lutego 20247
Ponad 200 pysznych pączków zrobiły panie z KGW Swolszewice Duże. Pączki wyrabiał też Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Wolborzu.

Ładuję galerię...

Przy okazji najpyszniejszego dnia w całym roku, czyli Tłustego Czwartku, wśród pracowników Urzędu Miejskiego w Wolborzu zrodził się pomysł, aby pączki zrobić samodzielnie. Inicjatywa z marszu przyjęta została przez burmistrza Andrzeja Jarosa, który zakupił produkty i dołączył w środowy wieczór do zespołu przygotowującego pączki.

 

Aby były to pączki wyjątkowe, zaproszono do kierowania zespołem panią Marię Owsiankę wraz z członkiniami KGW Swolszewice Duże. I to nie był przypadek, bowiem to właśnie ona wygrała w zeszłym roku wojewódzki konkurs "Łódzkie Smakuje Najlepiej" w kategorii "potrawy słodkie" przygotowując najsmaczniejszego pączka.

Z pokolenia na pokolenie kuchnia i przygotowywanie smacznych dań to moja pasja i sposób na życie. Przepis na dobrego pączka przekazała mi mama, a ja dzielę się nim z kolejnymi osobami, dziś z pracownikami urzędu na czele z burmistrzem, który jak widać nam tu pomaga. Do wyrobienia ciasta na 33 pączki potrzebujemy: 1 kg mąki, 10 dag drożdży, 0,5 l mleka, 200 gr margaryny, 3/4 szklanki cukru, 10 żółtek i 4 łyżki spirytusu. Ciasto wyrabiamy, odstawiamy, a po pewnym czasie urabiamy pączki zatapiając w cieście marmoladę. Potem smażymy w oleju, smarujemy lukrem i posypujemy skórką z pomarańczy - zdradza swój przepis Maria Owsianka.

 

Pączki wyrabiali, oprócz urzędników, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Klewin, radny Grzegorz Gonciarz i burmistrz Andrzej Jaros.

Jak widać, mam bardzo kreatywny zespół pracowników. Pozyskują pieniądze unijne, obsługują naszych interesantów, ale także potrafią robić świetne pączki pod okiem pań z KGW Swolszewice Duże, którym bardzo dziękuję za pomoc i wsparcie. Pączki są wyśmienite - podsumował Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza.

Tradycyjne pyszne pączki przygotowane zostały w Domu Ludowym w Goleszach Dużych.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

antypis ~antypis (Gość)09.02.2024 08:51

Bardzo prymitywny sposób na lansowanie. Cukiernik, piekarz... się znalazł.

51


go?ć_grazyna ~go?ć_grazyna (Gość)08.02.2024 20:44

a burmistrz to nie ma innych zajec? za cukiernika niech sie zatrudni jak chce paczki robic...do urzedu i pracowac na rzecz spolecznosci lokalnej. za ten dzien paczkowy prosze nie pobierac wyplaty.

81


gorzkie ~gorzkie (Gość)08.02.2024 20:23

chojniak rozdawał pączki, których nie przygotował. To w ramach przygotowanej kampanii.

62


Eeech ~Eeech (Gość)08.02.2024 20:17

Prymitywny lans. Wyrabiac moze jesli lubi, ale skoro to publikuje, to się lansuje. Wybory za pasem.

60


Anna.J ~Anna.J (Gość)08.02.2024 19:59

Bardzo przystojny

07


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)08.02.2024 19:23

Wyrabiać to sobie można paszport

40


:) ~:) (Gość)08.02.2024 17:39

Super burmistrz!

16


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat