Składniki kosmetyków do body wrappingu |
|
Jakich składników szukać? |
Jakich składników unikać? |
Składniki naturalne, jak np.: olejek cynamonowy, kofeina, olej z zielonej kawy, ekstrakt z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z kasztanowca, wyciąg z owoców papryki ostrej, olejek imbirowy, ekstrakt z imbiru. |
Sztucznych chemicznych dodatków, jak np.: PEGi, parabeny, silikony, sztuczne barwniki i sztuczne substancje zapachowe. |
Body wrapping w domu - metoda redukcji cellulitu
Domowy body wrapping jest nieskomplikowanym zabiegiem, polegającym na posmarowaniu danego obszaru ciała kremem, a następnie owinięciu go folią. Oczywiście, pokrycie brzucha czy innych części ciała kremem musi poprzedzać umycie i wysuszenie skóry. Za pierwszym razem nie zaleca się wykonywać wcześniej peelingu, gdyż w ten sposób zwiększamy ryzyko pojawienia się podrażnień. Pod wpływem wytworzonego pod folią ciepła, składniki kosmetyków uaktywniają swoje właściwości i lepiej się wchłaniają, skutecznie przywracając jędrność skórze. Body wrapping efekty najbardziej widoczne przynosi wtedy, gdy jest wykonywany regularnie, z częstotliwością 3 razy w tygodniu. Optymalny czas trzymania folii to 45 minut.
Body wrapping – kosmetyki. Co powinny zawierać, by zabieg przyniósł efekty?
Najważniejsze przy wyborze najlepszego kosmetyku jest czytanie składów. Tylko w ten sposób możemy się przekonać, czy preparat będzie skuteczny.
Więcej na temat kosmetyków do body wrappingu? Wejdź na stronę: https://vialisebodywrapping.pl/
W wielu kosmetykach mamy niestety więcej substancji pomocniczych, jak syntetyczne konserwanty, emulgatory i inne zapychacze, niż składników aktywnie działających. Są to najczęściej substancje takie jak parabeny, PEGi, sztuczne barwniki, czy kompozycje zapachowe, które szkodzą naszej skórze. Szczególnie niebezpiecznie jest używać ich w zabiegu body wrapping, gdzie pod wpływem ciepła składniki te wchłaniają się w jeszcze większym zakresie – mówi Milena Nalbandian, kosmetolog Clinica Cosmetologica
Kosmetyki do body wrapping powinny opierać się przede wszystkim na bezpiecznych składnikach aktywnych. Najlepsze będą te pochodzenia naturalnego, przykładowo:
ekstrakt z miłorzębu japońskiego i olejek cynamonowy - świetnie poprawiają mikrokrążenie,
wyciąg z ruszczyka kolczastego i kasztanowca - wykazują działanie wzmacniające i uszczelniające naczynka,
olej sezamowy- odpowiada za nawilżanie naskórka,
olej z zielonej kawy - dzięki niemu skóra stanie się jędrna,
kofeina - przyspiesza proces usuwania komórek lipidowych i nadaje skórze sprężystość,
ekstrakt z imbiru, ekstrakt z owoców papryki ostrej - rozgrzewają ciało, dzięki czemu zapewniają wysoką skuteczność zabiegu body wrapping,
ekstrakt z alg - uwalnia dużą ilość składników detoksykujących i wzmacniających.
Vialise Body Wrapping – oto nasza propozycja
Wymienione w poprzednim akapicie składniki aktywne znajdziesz w składzie Vialise Body Wrapping. To krem wpływający na wszystkie problemy związane z cellulitem, jak osłabione mikrokrążenie, nadmiar tkanki tłuszczowej, czy nagromadzenie toksyn. Działając na te aspekty, Vialise Body Wrapping skutecznie rozprawia się cellulitem i nawet zapobiega jego nawrotom. Wszystkie zawarte w nim substancje są bezpieczne i pochodzenia naturalnego. Nie ma natomiast PEG-ów, syntetycznych konserwantów jak parabeny, sztucznych barwników i zapachów.
Vialise Body Wrapping to najlepszy krem do zabiegów body wrapping! Jeszcze nigdy nie miałam takich dobrych efektów, zawsze cellulit wracał po kilku dniach. Teraz widzę, że faktycznie dzieje się coś więcej poza usunięciem wody. Cellulit jest już o wiele mniejszy, zauważyłam też że moja skóra nie jest już tak obwisła – Iza z Poznania
Vialise Body Wrapping używam od kilku tygodni. Mój cellulit z zaawansowanej, widocznej bez względu na to czy stałam, czy siedziałam, postaci, przeszedł w postać widoczną tylko po ściśnięciu skóry. Poprawa jest więc spora i do tego skóra stała się gładsza w dotyku – Beata z Warszawy
Inne sposoby na cellulit, które możesz zastosować w domu
Oprócz regularnych zabiegów body wrapping, warto wdrożyć kilka innych działań, które przyśpieszą redukcję cellulitu. Najskuteczniejszymi z nich będą: zdrowa dieta, ćwiczenia oraz masaże.
W ramach diety antycellulitowej powinno się jeść warzywa, owoce, pełnoziarniste pieczywo, razowy makaron i kasze oraz chude mięso. Wskazane są zioła i świeże przyprawy, które pobudzą metabolizm, a także picie dużych ilości niegazowanej wody. Ograniczanie lub najlepiej rezygnacja ze słodyczy, słodkich napojów oraz unikanie spożywania węglowodanów prostych pochodzących z innych źródeł, pomoże zapobiec nadmiarowi kilogramów, który często prowadzi do cellulitu.
Walcząc z pomarańczową skórką, pamiętajmy również o aktywności fizycznej. Ważne, aby była regularna. Nawet najbardziej intensywny, ale jednorazowy trening nie zadziała na cellulit tak, jak codzienny, choćby półgodziny, szybki marsz. Domowa gimnastyka, zwłaszcza ta, która obejmuje pracę mięśni ud, pośladków i brzucha, zdecydowanie poprawi stan skóry i ułatwi spalanie zbędnego tłuszczu. Wymienione sposoby trzeba wprowadzić do codziennej rutyny tak, aby stały się nawykami. Dzięki temu nawet po zredukowaniu widoczności cellulitu, zadbamy o odpowiednią profilaktykę.
Dobrym pomysłem są też masaże Służą temu np. szorstkie rękawice, gąbki z wypustkami lub plastikowe rollery. Ręczny masaż jest także wskazany - wystarczy delikatnie uciskać grudki i wykonywać jednocześnie okrężne ruchy. Najlepiej masować skórę, wcierając jednocześnie kosmetyki antycellulitowe. Można też skorzystać z szerokiej oferty nowoczesnej kosmetologii. Alternatywnym zabiegiem dla tych wykonywanych w gabinecie jest właśnie body wrapping. Pamiętajmy, że istnieją jednak wyjątkowe sytuacje, w których nie powinno się przeprowadzać zabiegów body wrapping. Przeciwwskazania to między innymi: ciąża, żylaki, problemy z sercem, schorzenia nerek oraz skóra z tendencją do pękających naczynek krwionośnych.
Zabiegi na cellulit przy bardziej zaawansowanych zmianach
Skórka pomarańczowa, która uległa utrwaleniu (np. wskutek zaniedbań) powinna być poddana specjalistycznym zabiegom. Takie rozwiązanie wspomoże codzienną pielęgnację kremami. Do polecanych najczęściej zabiegów należy:
mezoterapia bezigłowa lub igłowa - redukcja cellulitu następuje dzięki dostarczeniu głębokim warstwom skóry cennych substancji,
Karboksyterapia Reology 2 - bezpiecznie wprowadza pod skórę dwutlenek węgla, który pomaga zlikwidować cellulit,
Endermologia LPG – podciśnieniowy masaż, który uelastycznia i niweluje zwłóknienia. Aktywizuje układ krwionośny i limfatyczny, co poprawia wygląd skóry.
Jak się pozbyć cellulitu przy pomocy body wrappingu? Podsumowanie
Jak się pozbyć cellulitu przy świeżych zmianach? Domowe sposoby opierają się na dobrych nawykach: właściwej diecie i aktywności fizycznej. Pomocny jest także body wrapping. Kosmetyki, z których korzystamy muszą mieć składniki naturalnego pochodzenia. Tylko wtedy ciało i cały organizm pozostaje w pełni bezpieczne, a my osiągniemy korzyści na wielu płaszczyznach. Dla najlepszego efektu warto pamiętać o łączeniu metod. Regularna aktywność fizyczna nie przyda się, jeśli każdego dnia będziemy pochłaniać tony słodyczy. Podobnie jest z pielęgnacją - nawet ta najbardziej skuteczna nie pomoże, jeśli zaniedbamy ćwiczenia i dietę. W praktykowaniu metod antycellulitowych powinna pomóc też świadomość, że im wcześniej zaczniemy zwalczać problem, tym większa jest szansa na lepsze i szybsze rezultaty.
FAQ
1. Co to jest body wrapping? Jakie kosmetyki najlepiej posłużą do jego wykonania?
Body wrapping jest to antycellulitowy zabieg, który polega na zaaplikowaniu na skórę odpowiedniego kosmetyku i owinięciu jej folią. Najlepiej sprawdzą się kosmetyki przeznaczone na cellulit, jak Vialise Body Wrapping.
2. Body wrapping: jakie kosmetyki nie są wskazane przy tego typu zabiegach?
Kosmetyki o mocno chemicznych składach, zawierające silikony, parafinę, parabeny, PEGi, sztuczne barwniki, czy syntetyczne kompozycje zapachowe.
3. Body wrapping - jak zrobić w domu?
Przed zabiegiem body wrapping należy wziąć kąpiel lub prysznic – skóra musi być czysta. Po osuszeniu ciała, należy zaaplikować na miejsca z cellulitem krem, a następnie owinąć je folią. Folię należy trzymać ok. 25-45 minut. To zależy od indywidualnej wrażliwości, a w przypadku pierwszego zabiegu zalecamy trzymanie mieszanki przez krótszy czas.
4. Jaka folia do body wrapping powinna zostać użyta podczas zabiegu?
Można wykorzystać folię spożywczą, kosmetyczną lub bandaże.
5. Czy sam body wrapping wystarczy, by zwalczyć cellulit?
Cellulit jest bardzo złożonym problemem, dlatego najlepiej sprawdzi się wielotorowe działanie. Oprócz zabiegów body wrapping powinniśmy wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, regularną aktywność fizyczną, właściwą pielęgnację, masaże. Niekiedy wskazane są też specjalistyczne zabiegi.
Bibliografia
Załęska-Żyłka I., Cellulit jako problem medyczny, 2008
Pokładowska-Kielan E., Cellulit wróg rozpracowany, 2009
Dylewska-Grzelakowska J.,Cellulit (lipodystrofia) – problem estetyczny kobiet, 1999
Arct J, Pytkowska K, Kawalec S. Substancje przeciwcellulitowe, 2014
Kamińska A., Terapie antycellulitowe pod lupą, 2008