Biegali w mikołajkowym klimacie

Niedziela, 17 grudnia 20231
Ponad siedemdziesięciu młodych fanów biegania stanęło na starcie II Polanikowego Biegu Mikołajkowego z OSiRem. Była nutka rywalizacji, ale przede wszystkim chodziło o dobrą zabawę i promowanie aktywnego stylu życia.

Ładuję galerię...

Impreza zorganizowana została na stadionie miejskim Concordia i skierowana była do dzieci w wieku od 3 do 14 lat. Uczestnicy, w zależności od wieku rywalizowali na dystansach od 60 do 1500 metrów. 

Jest to nasz mały lokalny bieg skierowany do dzieci i młodzieży. Tego typu wydarzenia to promowanie aktywnego trybu życia. Zachęcanie do tego, aby w taki sposób spędzać czas. Wierzymy w to, że jak zaszczepimy aktywność fizyczną w młodym człowieku, to pozostanie ona już na stałe, także w codzienności dorosłego człowieka. Taką też ideę realizujemy w naszym klubie sportowym - mówiła Agnieszka Szymczyk-Bystrońska, wiceprezes KS Polanik.

Wśród uczestników biegu byli ci, dla których bieganie jest sposobem na życie.

Biegam już od pięciu lat. Lubię to po prostu lubić. Ten wysiłek jest fajny. Przyszedłem tu dzisiaj, aby wygrać i zdobyć nagrodę - mówił jeden z chłopców, który stanął na starcie biegu na 800 metrów. - Ja  grałem kiedyś w piłkę, ale miałem kontuzję i musiałem zmienić dyscyplinę. Dlatego postawiłem na bieganie - dodał drugi z uczestników. 

W niedzielne przedpołudnie na starcie pojawili się zarówno zawodnicy, którzy trenują w KS Polanik, jak i najmłodsi, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na bieżni. Dla najlepszych zawodniczek i zawodników na poszczególnych dystansach organizatorzy przygotowali nagrody, a na wszystkich czekały słodkości. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Got.. ~Got.. (Gość)18.12.2023 09:37

Super inicjatywa!!!

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat