Betlejemskie Światełko Pokoju w Gorzkowicach

Region Środa, 22 grudnia 20210
Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło już do Gorzkowic. Z rąk harcerzy odebrał je w środę wójt gminy Alojzy Włodarczyk.
Fot. MP Fot. MP

Betlejemskie Światełko Pokoju to inicjatywa harcerzy, którzy tym symbolem chcą nieść pokój na świecie. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

 

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Przy tej okazji harcerze podziękowali również władzom gminy za współpracę i wspieranie ich działalności.

To światełko podawali sobie harcerze na całym świecie, aż dotarło do Piotrkowa, a teraz do Gorzkowic. Przekazujemy je do zaprzyjaźniony z nami instytucji, którym chcieliśmy podziękować za tegoroczną współpracę i pomoc - mówiły druhny z 54 Drużyny Harcerskiej z Gorzkowic „WICHER” im. Obrońców Wizny.

 

 Światełko w imieniu mieszkańców odebrał wójt Alojzy Włodarczyk.

 

- Ta tradycja wpisała się w święta w gminie Gorzkowice. Dziękujemy za to Betlejemskie Światełko Pokoju, którym i my się podzielimy. Chcę podziękować naszym harcerzom, którzy na co dzień pomagają nam w wielu przedsięwzięciach i uroczystościach. Jesteście wszędzie, za co serdecznie dziękuję w imieniu nas wszystkich - podkreślał wójt Włodarczyk, który za pośrednictwem druhen Karoliny, Weroniki i Martyny przekazał świąteczne życzenia dla wszystkich harcerzy i ich rodzin.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat