Advertisement

Atak na kancelarię komorniczą w Piotrkowie

ePiotrkow Czwartek, 01 grudnia 202217
W środę w godzinach wieczornych doszło w Piotrkowie do ataku na kancelarię komorniczą. O sprawie zawiadomiła Izba Komornicza, a napaść potwierdza piotrkowska policja.
Fot. Pixabay Fot. Pixabay

Około godziny 18:00 niezidentyfikowany mężczyzna pojawił się przed jedną z kancelarii w Piotrkowie Trybunalskim. Okazało się, że pomylił jednak miejsca. Głośno i w wulgarnych słowach żądał rozmowy z innym komornikiem o bardzo podobnym nazwisku, także prowadzącym kancelarię w Piotrkowie. 

Komornik, który przebywał właśnie z córką w lokalu mieszkalnym położonym nad kancelarią, zszedł sprawdzić, co się dzieje. Próbował uspokoić napastnika, tłumacząc, że kancelaria jest nieczynna, a on sam nie jest osobą, o którą chodzi. Rozwścieczony mężczyzna wybił ostrym narzędziem, prawdopodobnie nożem, szybę w drzwiach kancelarii. Komornikowi udało się w końcu wystraszyć napastnika, który zbiegł - informuje Andrzej Ritmann, rzecznik prasowy Izby Komorniczej w Łodzi. 

Jak dodaje Andrzej Ritmann, o sprawie zawiadomiona została policja oraz Ministerstwo Sprawiedliwości.

 

Asp. sztab. Izabela Gajewska z piotrkowskiej policji potwierdza, że w środowe popołudnie doszło do takiego zdarzenia. 

O godz. 18:30 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zawiadomienie, że na jednej z posesji przy ul. Rolniczej nieznany sprawca wszedł na jej teren i dokonał uszkodzenia drzwi wejściowych budynku. W powyższej sprawie policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie zakłócania miru oraz uszkodzenia mienia. Na miejscu policjanci wykonali także oględziny - mówi asp. sztab. Izabela Gajewska. 

Obecnie prowadzone jest postępowanie zmierzające do ustalenia sprawcy. 

 

Rzecznik prasowy Izby Komorniczej przypomina tragedię, do jakiej doszło 18 listopada w Łukowie. Została ona zamordowana we własnej kancelarii przez dłużnika alimentacyjnego. Zdarzenie wywołało gwałtowną reakcję w środowisku komorników sądowych, którzy w geście protestu na dwa dni zamknęli kancelarie, a przez tydzień nie przyjmowali interesantów.

Główną przyczyną tej tragedii, są w ocenie Samorządu komorniczego hejt, agresja słowna i dezawuowanie pracy komorników, artykułowane od lat pod naszym adresem. Prasa, telewizja, a zwłaszcza media społecznościowe są wprost przepełnione językiem nienawiści, na który, jak mamy wrażenie , istnieje powszechne przyzwolenie. Jako Samorząd zawodowy oczekujemy i domagamy się od wszystkich, a w szczególności od polityków, przedstawicieli mediów i osób publicznie wypowiadających się o pracy komornika sądowego  szacunku i zrozumienia dla nas i wykonywanej przez nas pracy, polegającej na wykonywaniu orzeczeń wydanych w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej przez niezawisłe sądy. Oczekujemy stanowczej i natychmiastowej reakcji władz państwowych na każdy przejaw agresji wobec komorników sądowych i ich współpracowników - podkreśla Andrzej Ritmann. 

Rzecznik Izby Komorniczej za absolutnie niedopuszczalne uważa rozpowszechnianie nieprawdziwych, szkalujących  i zmanipulowanych informacji dotyczących naszego zawodu oraz ich akceptowanie w obrocie informacyjnym.

Domagamy się natychmiastowej reakcji Ministerstwa Sprawiedliwości i powołania Zespołu, z udziałem Przedstawicieli Samorządu komorniczego, który wypracuje rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo komornikom sądowym, asesorom i aplikantom komorniczym oraz pracownikom kancelarii - dodaje. 

 

 


Zainteresował temat?

5

7


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kasa ~kasa (Gość)01.12.2022 10:18

coś tych komorników nie kochają ,ciekawe dlaczego ?

326


Handzia ~Handzia (Gość)01.12.2022 17:30

To fakt że szczuje się hurtowo na zawody zaufania publicznego a przecież bez nich państwo nie może funkcjonować właściwie.

123


gosc138211 ~gosc138211 (Gość)02.12.2022 09:20

Wszelkie akty agresji, hejtu i w konsekwencji tragedii są w 100% nie do zaakceptowania.
Jednak może problem leży głębiej, niż się początkowo wydaje? Jak traktuje się OJCA w przypadkach rozwodów? Ile praw ma MATKA w sytuacjach rozwodów/alimentów etc.? Napaście, morderstwa etc są nie do usprawiedliwienia, ale może zastanówmy się nad... rzeczywistymi powodami takich sytuacji...? Matka może pić, ćpać, znęcać się nad mężem, a i tak ona dostaje opiekę nad dzieckiem, dostaje pińsetkę, i to jej mąż dziecka/dzieci płaci alimenty. Może warto się nad tym zastanowić?

90


pol ~pol (Gość)02.12.2022 16:56

nie łatwy sobie wybrali zawód ,ale za to dobrze płatny coś za coś hehe ,ryzyko zawodowe xD

40


nożem wybił szybę ~nożem wybił szybę (Gość)02.12.2022 11:41

?jak to możliwe?

20


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)01.12.2022 11:21

Uczciwy komornik nie ma się czego bać. a druga sprawa najlepiej niczego wartościowego nie mieć komornik wtedy da spokój. Mafiozi oszuści złodzieje wiedzą jak sie zabezpieczyć przed komornikiem

302


goœć_bbb ~goœć_bbb (Gość)01.12.2022 17:23

Pożyczamy cudze, a oddajemy swoje - to boli, a komornik powołany jest do tego, aby dłużnik oddał dług, bo jeśli go ten nie odda, to spłacamy ten dług my wszyscy w podatkach, wyższych opłatach, cenach itd.

81


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat