Aeroklub w gronie dbających o bezpieczeństwo

Niedziela, 26 maja 202410
Aeroklub ciągle ulepszając system zarządzania bezpieczeństwem podpisał deklartacje Just Culture. 
Bezpieczeństwo ma największe znaczenie dla całego społeczeństwa jak również szeroko rozumianej branży lotniczej. Jest warunkiem niezbędnym dla funkcjonowania i zrównoważonego rozwoju transportu powietrznego.

Ładuję galerię...

System zarządzania bezpieczeństwem operacji lotniczych SMS (safety management system) służy identyfikacji zagrożeń. Ten system wprowadzony został na lotnisku w Piotrkowie.
Dyrektor Aeroklubu Marcin Pampuch 23 maja 2024 podpisał z Julianem Rotterem prezesem Urzędu Lotnictwa Cywilnego deklarację Just Culture w systemie zarządzania bezpieczeństwem.

 


Nieustannie podnosimy poziom bezpieczeństwa na lotnisku w Piotrkowie Trybunalskim. Dołączyliśmy do grona kluczowych organizacji lotniczych w Polsce, dla których wysokie standardy bezpieczeństwa są istotnym elementem działalności, to ważne, bo szkolimy razem z naszym partnerem LOT Flight Academy przyszłe kadry pilotów liniowych - powiedział Marcin Pampuch, dyrektor Aeroklubu w Piotrkowie.

 


Just Culture – kultura sprawiedliwego traktowania – to warunek niezbędny dla skutecznie działającego systemu zgłaszania zdarzeń. To również wysoki poziom zaufania pomiędzy pracownikami, a kierownictwem, poczucie wspierania wspólnych wartości i propagowania dobrych praktyk. Dlatego tak ważne jest stosowanie powyższych zasad przez wszystkich uczestników rynku lotniczego - instytucje administracji publicznej (Ministerstwo Infrastruktury, Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych, Prezesa ULC)  jak również podmioty świadczące usługi lotnicze (przewoźnicy, porty lotnicze, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, podmioty obsługi naziemnej i technicznej, aerokluby, ośrodki szkoleniowe).

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

5


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jery ~Jery (Gość)29.05.2024 15:21

To jest nieporozumienie że tak można męczyć ludzi hałasem. O jakim bezpieczeństwie tu mowa.

10


tewu ~tewu (Gość)29.05.2024 09:15

Właśnie się bogace i zamierzam kupić samolot. Czy w piotrkowskim aeroklubie można zdobyć uprawnienia do latania i czy na lotnisku są jeszcze wolne miejsca parkingowe ?

02


wiesniak ~wiesniak (Gość)28.05.2024 11:06

Prawdopodobnie bedzie ich wiecej,Ograniczenie latania w Lodz ina Lublinku.Ciekawe dlaczego Warszawka nie lata u siebie,tylko w Piotrkowie.

31


domo ~domo (Gość)27.05.2024 17:13

poziom decybeli to mierzyli tym sprzętom, jak zaczynają latać od 7 rano to budzika nie trzeba bo buczą lepiej niż F16

51


oburzony obywatel ~oburzony obywatel (Gość)27.05.2024 11:54

Jakie bezpieczeństwo smród paliwa z samolotu na ul.Żwirki jest nie do wytrzymania.Jeden z sąsiadów jest w trakcie badań i ekspertyz na temat szkodliwości tego procederu i mówi ,że nie długo koszmar się skończy.

71


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)27.05.2024 11:31

Latają przez całą noc, po kilka sztuk przez cały rok, spalajac tony paliwa. Jak na ironię nad parkiem. Strach tam wchodzić. Chciałbym widzieć analizę zanieczyszczeń w glebie i powietrza w parku. Gdzie tutaj mowa o ekologii, bzdury.Nas namawiają żebyśmy jeździli rowerami nie samochodami.

61


Polecam ~Polecam (Gość)27.05.2024 09:52

Skoki są bardzo bezpiecznie w 100% dlatego że nigdy nikt nie przyszedł jeszcze z reklamacją że spadochron się nie otworzył

71


wiesniak ~wiesniak (Gość)27.05.2024 08:02

Jakie to bezpieczenstwo skoro wszystkie te samolociki lataja nad miastem,chyba to jest niezgodne zprawem,

92


ABS ~ABS (Gość)27.05.2024 09:13

Skansen powinien dawno zostać zamknięty
buczydlo na złom,bo że spadnie tylko kwestia czasui oby na pole

63


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat