Roman Wrocławski
Roman Wrocławski urodził się 13 lipca 1955 roku. W Piotrkowie Trybunalskim zaczęła się też jego przygoda ze sportem. Jest wychowankiem miejscowej Piotrcovii, gdzie rozpoczął treningi jako zapaśnik.
Sześć razy brał udział w mistrzostwach Europy. W swoim pierwszym starcie w 1976 roku zajął 9. miejsce. Rok później był już czwarty, co było jego najlepszym wynikiem na tej imprezie w całej jego karierze. Powtórzył to jeszcze w 1986 roku.
Dużo lepiej szło mu mistrzostwach świata. W 1981 roku zdobył brązowy medal w Oslo, a rok później okazał się bezkonkurencyjny na imprezie zorganizowanej przez Katowice. Występował wtedy w wadze 100 kg w stylu klasycznym.
W 1988 roku wziął udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Seulu. Został tam sklasyfikowany na 7. miejscu. Po zakończeniu kariery wyjechał do Stanów Zjednoczonych i zajął się szkoleniem amerykańskich zapaśników. Jednym z jego podopiecznych był Rulon Gardner, który w 2000 roku sięgnął po olimpijskie złoto w Sydney.
Bogdan Daras
Innym znakomitym zapaśnikiem urodzonym w Piotrkowie Trybunalskim, jest Bogdan Daras. Przyszedł na świat 27 kwietnia 1960 roku. Podobnie jak Wrocławski swoje pierwsze treningi rozpoczął w Piotrcovii.
Przez całą swoją karierę występował w wadze 82 kg w stylu klasycznym. Swój pierwszy sukces odniósł w 1985 roku podczas Mistrzostw Świata w Zapasach, które odbyły się w norweskim Kolbotn. Okazał się tam wtedy bezkonkurencyjny w swojej kategorii i sięgnął po złoty medal.
Wynik ten powtórzył rok później na imprezie w Budapeszcie. W swoim dorobku ma też dwa srebrne medale mistrzostw Europy. Pierwszy zdobył w 1986 roku w Pireusie, a drugi w 1987 roku w fińskim Tampere.
W 1988 roku znalazł się w kadrze zapaśników na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Seulu. Dostąpił tam zaszczytu bycia chorążym polskiej drużyny. Turniej zakończył na 8. pozycji, wygrywając dwa z pięciu pojedynków.
Michał Bąkiewicz
Piotrków Trybunalski wydał na świat nie tylko znakomitych zapaśników. Urodził się tutaj też bardzo dobry siatkarz Michał Bąkiewicz. Miało to miejsce 22 marca 1981 roku.
Początkowo trenował koszykówkę, jednak za namową Edwarda Sroki ostatecznie postawił na siatkówkę. Jego pierwszym klubem był SMS Rzeszów. Następnie kontynuował karierę w: AZS-ie Częstochowa, Skrze Bełchatów i AZS-ie Olsztyn.
Z drużyną z Bełchatowa pięciokrotnie sięgał po tytuł mistrza Polski. Będąc zawodnikiem dwóch pozostałych, zdobywał srebrne medale. Jak radzą sobie te drużyny bez Bąkiewicza w składzie? Na bieżąco może to śledzić każdy, kto posiada Betclic kod promocyjny.
Największy sukces w swojej karierze osiągnął w 2009 roku na Mistrzostwach Europy w Turcji, kiedy to reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce. Trzy lata wcześniej w Japonii został wicemistrzem świata. Z kolei w 2004 roku uczestniczył w Letnich Igrzyskach Olimpijskich, które odbyły się w Atenach.
Włodzimierz Wachowicz
Najstarszym bohaterem naszego tekstu jest Włodzimierz Wachowicz. Urodził się on 23 sierpnia 1946 roku. W Piotrkowie Trybunalskim spędził całe dzieciństwo i tutaj też zaczęła się jego przygoda ze sportem, a konkretnie z piłką ręczną.
Jako 16-latek trafił na treningi do miejscowego MKS-u. Następnie reprezentował barwy takich zespołów, jak: Concordia Piotrków Trybunalski, Wiarus Szczecin, Anilany Łódź, ChKS Komunalni Łódź i LTV Wuppertal. Był też podstawowym rozgrywającym reprezentacji Polski.
Łącznie w kadrze narodowej rozegrał 44 spotkania, zdobywając w nich 55 bramek. W 1972 roku wystąpił we wszystkich pojedynkach na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Monachium. Wraz z kolegami z drużyny zajął wtedy 10. miejsce. Po zakończeniu kariery na krótko został trenerem, a później założył w rodzinnym mieście prywatną klinikę stomatologiczną.