16 wypadków podczas pierwszego dnia akcji Znicz w Łódzkiem

PolicjaŁódzkie Piątek, 02 listopada 20183
W ciągu pierwszego dnia tegorocznej akcji Znicz na drogach województwa łódzkiego doszło do 16 wypadków. Rannych zostało 17 osób, jedna zginęła.

Ładuję galerię...

To najtragiczniejsze w skutkach zdarzenie na drodze miało miejsce w Paradyżu (powiat opoczyński). Według wstępnych ustaleń 26-letni kierujący saabem potrącił przechodzącego w miejscu niedozwolonym i bez elementów odblaskowych 67-letniego mężczyznę. W wyniku poniesionych obrażeń pieszy zmarł.

 

Policjanci, prowadząc tegoroczną 5-dniową akcję Znicz (31.10 - 4.11) na drogach i w okolicach cmentarzy, mają za zadanie pomagać udrażniać ruch i ułatwiać dotarcie w odwiedzane miejsca. - Sytuacja na terenie garnizonu łódzkiego jest stale monitorowana przez centrum operacyjne policji. Analizie poddawany jest także stan sił i środków kierowanych do zabezpieczenia akcji – informuje oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Mimo zwiększonej absencji chorobowej patrole zarówno umundurowane, jak i kryminalne są tak organizowane, by zapewnić ciągłość służb. Sytuacja na terenie województwa będzie monitorowana z pokładu policyjnego śmigłowca. Patrole złożone z funkcjonariuszy policji, straży miejskiej i innych wspomagających służb będą kierowane wszędzie tam gdzie pojawią się newralgiczne miejsca.

 

W ubiegłym roku działania związane z akcją Znicz prowadzone były aż przez 7 dni (od 27 października do 2 listopada). Na terenie woj. łódzkiego w tym czasie doszło do 81 wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby, 90 zostało rannych. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 90 nietrzeźwych kierujących.

 

Policjanci przypominają, że zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym, piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są zobowiązani do używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. - W przepisach przewidziano wyjątek: pieszy może poruszać się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych, jeżeli znajduje się na drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub na chodniku – zaznaczają funkcjonariusze.

 

Używanie elementów odblaskowych przez pieszych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować życie.


Zainteresował temat?

0

2


Zobacz również

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)02.11.2018 20:14

Jak tam chorowitki poprzepijane z kumendy-ozdrowiali czy dalej się leczą na L4?

61


gość ~gość (Gość)02.11.2018 17:30

A co mnie to obchodzi co Ciebie obchodzi?

50


Ananas ~Ananas (Gość)02.11.2018 16:52

co nas obchodzi łodz my mieszkamy w Piotrkowie i to nas interesi co tu sie dzieje

23


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat