"Zarżnę cię za to co zrobiłeś moim najbliższym"

ePiotrkowRegion Środa, 06 października 2021676721
…to jedna z gróźb, którą w anonimowej wiadomości e-mailowej otrzymał w ostatnich dniach poseł Prawa i Sprawiedliwości, Robert Telus.

-To jest sytuacja niełatwa dla mnie, ale przede wszystkim dla moich dzieci. E-mail miał treść, która mroziła krew w żyłach. Nie może być na to zgody – mówił w rozmowie z nami poseł Telus, który zwraca uwagę, że winę za taki stan rzeczy ponosi wszechobecny hejt w mediach społecznościowych.

 

- Bardzo ubolewam nad tym, że mowa nienawiści poszła tak daleko. Niestety dotyka to nie tylko mediów ogólnopolskich, ale i lokalnych. Powinniśmy zacząć odbudowywać formę debaty publicznej, ponieważ idzie to w złym kierunku – podkreślił Robert Telus.

 

Sprawa została zgłoszona na policję. Jak poinformował nas poseł organy ścigania ustaliły, że za wiadomością stoi kilka osób, które podobne wiadomości wysyłały już do innych polityków. - Mnie osobiście nie chodzi o ukaranie tych osób, ale napiętnowanie takiego zachowania – zakończył Robert Telus.

 

To już kolejna wiadomość zawierająca groźby, która została skierowana do lokalnych polityków. Nie tak dawno informowaliśmy o tym, że groźby otrzymał prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak, a wcześniej to samo spotkało włodarza Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko.

 

 


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)06.10.2021 18:33

A swojom drogom tojakie on ma wykształcenie ?

05


yy ~yy (Gość)06.10.2021 08:37

Niech każdy zacznie od siebie, a przede wszystkim pis, to nienawiści i nie tylko nie będzie.

3114


tak ~tak (Gość)07.10.2021 08:39

pis już zniechęcił do siebie rolników /5 dla zwierząt / teraz zniechęci drobnych przedsiębiorców wprowadzając drakońskie wymagania ,pycha kroczy przed upadkiem ,jak za w wyborach utracą władzę juz nigdy jej nie odzyskają , wpisy z życzeniem smierci powinny byc piętnowane i ścigani ich autorzy

73


łoświecony łosioł ~łoświecony łosioł (Gość)06.10.2021 22:59

Pan poseł pewnie bardziej by się przeraził, gdyby grożący zrobił literówkę w słowie "zarżnę". Ale nie na każdym polityku by to zrobiło wrażenie. Taki np. Biedroń by się tylko roześmiał. ;)

43


serce w rozterce ~serce w rozterce (Gość)06.10.2021 09:20

Jest takie porzekadło, "Kto sieje wiatr, ten zbiera burze". Kiedyś pan Jarosław Kaczyński powiedział "My jesteśmy tu gdzie teraz, a oni tam gdzie stało ZOMO". Pamiętam duże brawa i aplauz dla tych słów. Ale ich sens i znaczenie, jak również podzielenie społeczeństwa, trwa do dzisiaj, a nawet się nasila. Oczywiście niedopuszczalne i nieakceptowalne są takie treści ogólnie, a szczególnie adresowane personalnie do kogokolwiek. Ale są tzw "farmy trolli", które cały czas jątrzą, a wie o nich władza, za pośrednictwem odpowiednich służb, ale je akceptuje, bo są wygodne dla niej.

1813


Gościu ~Gościu (Gość)06.10.2021 09:46

Miłość i szacunek do drugiego człowieka aż się wylewa z tych gróźb ;) Przecież w Polsce mamy opozycję i ich sympatyków, którzy aż kipią miłością i współczuciem :D.

1417


go?ć_gość  ~go?ć_gość (Gość)06.10.2021 16:01

Do typka co się podpisuje Gordon ,gościu weź się napij zimnej wody i się zreflektuj czy po sławnych urodzinach to coś jest jeszcze wiarygodne z tego co mówią i robią politycy, to samo dotyczy wyznawców PiS ,SLD ,PSL i konfederacji bo oni też zaczynają z innego klucza ćwierkać

60


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)06.10.2021 12:46

Hejt poselski wylewa się od wielu lat z telewizorów, internetu i gazet... a teraz zdziwienie, że ludzie skłóceni... co tam że panowie posłowie kłócą się tylko w tv, a później razem balują na prywatnych imprezach. Skłóconym narodem łatwiej się rządzi, a oni tylko wymieniają się stołkami...

112


Rafał ~Rafał (Gość)06.10.2021 13:25

Nie popieram hejtu i mowy nie nienawiści ,ale posłowie i politycy niech zaczną od siebie bo sami dają przykład na z mównicy sejmowej ,ale między nami a nimi jest taka różnica że oni mogą to robić publicznie ,lub bluzgać jeden na drugiego ale jak zwykły obywatel coś na jednego czy drugiego powie może nie tak brutalnie jak w artykule to już sąd ,prokurator, prawnik itp.Powinni się wziąć porządnie za mowę nienawiści polityków bo to od nich przykład idzie z góry.

101


Kazik ~Kazik (Gość)06.10.2021 11:24

Groźba? Czy prowokacja celowa budka wartownicza też była rzekomo podpalona przez manifestantów a okazało się ,ze to prowokacja służby.
Rząd i posłowie wiedzą ,ze nagrabili sobie a teraz próbuję się usprawiedliwiać bo tak się boją suwerena.
Dlaczego na wyspach Premier wychodzi z pracy sam bez ochrony a u nas byle marna urzędniczyna z obstawą jeździ

153


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat