Upamiętnili powstańców warszawskich

Czwartek, 01 sierpnia 202440
Przedstawiciele władz Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego upamiętnili 80. rocznicę Powstania Warszawskiego. Delegacje złożyły wieńce i kwiaty przy pomniku „Grób Nieznanego Żołnierza”.

Ładuję galerię...

80 lat temu, 1 sierpnia 1944 roku, o godzinie 17:00, wybuchło Powstanie Warszawskie - polskie wystąpienie zbrojne przeciw wojskom niemieckim okupującym stolicę. Zryw był częścią, zorganizowanej przez Armię Krajową, akcji "Burza". 1 sierpnia do walk przystąpiło około 30 tys. żołnierzy Armii Krajowej.

 

W czwartek wydarzenia sprzed lat w imieniu mieszkańców Piotrkowa upamiętnili m.in. przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Staszek i prezydent Juliusz Wiernicki. W imieniu  powiatu piotrkowskiego powstańców uczcili starosta piotrkowski Piotr Łączny, przewodniczący Rady Powiatu Piotrkowskiego Bernard Matyszewski oraz członek Zarządu Powiatu Bartosz Borkowski.

 

Z kolei marszałek województwa łódzkiego Joanna Skrzydlewska spotkała się z bohaterką powstania. Przeczytasz o tym TUTAJ.

 

 

 


Zainteresował temat?

3

4


Zobacz również

Komentarze (40)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)05.08.2024 00:18

Dlaczego oddajecie cześć tylko powstańcom warszawskim? A śmierć blisko 200 tysięcy cywilnych mieszkańców Warszawy macie w głębokim poważaniu???

00


ms ~ms (Gość)02.08.2024 08:27

Dobrze, że wreszcie jest nowy Prezydent. Niech opaczność dodaje mu wiary w działania o lepsze jutro dla mieszkańców Piotrkowa.

88


DRAMAT!!! ~DRAMAT!!! (Gość)02.08.2024 12:55

To co tam wczoraj zobaczyłem to jest DRAMAT i szczyt żenady. Dlaczego tylko 6 zdjęć (w tym niektóre prawie te same)? Bo nic więcej się tam nie działo!!! Było może z 5 delegacji, jeden żołnierz w stopniu szeregowego, kilku strzelców i... tyle. Dlaczego nie było delegacji ze szkół, harcerzy, o zwykłych ludziach nie wspominając. Jakoś wcześniej były "tłumy" (ludzi aż pod kościół Bernardynów). I jeszcze w trakcie godziny "W" sobie urządzają test systemu alarmowego, bo przecież tego nie można było zrobić wcześniej, żeby 1 sierpnia o 17:00 był czysty klarowny sygnał a nie jakieś stękanie przerywane w różnej tonacji, które brzmiało jakby dać małpie akordeon. Kompromitacja i wstyd. Za Chojniaka było dno ale teraz to miasto zeszło znacznie niżej i nawet nie dosięga, żeby w to dno walić od spodu. Myślę, że lepiej uczczono wybuch powstania w niejednym pierdziszewie w okolicy, niż w tym niegdyś wojewódzkim w końcu mieście. Wstyd!!!

92


Upadek ~Upadek (Gość)03.08.2024 04:34

Miesiąc temu minęła kolejna rocznica mordowania Polaków i innych narodowości, w tym Żydów, Ormian, przez Ukraińców, na dawnych terenach polskiego państwa. Jakoś nie widziałem Pań i Panów z fotek z tej uroczystości i z uroczystości w Barkowicach. Znowu się kłócimy i dzielimy, na lepszych i potrzebnych oraz tych, gorszych, zbędnych i niepotrzebnych? Czy o take Polskę walczyli prez. R. P. Bolek i Olek? Ale tego wPiSu nie będziecie mieli odwagi umieścić i cenzura będzie. Pozdrawiam.

40


ludzi garstka ~ludzi garstka (Gość)01.08.2024 19:34

Dlaczego jedna syrena ledwie piała i dzwony kościelne, jak z sygnaturki, tylko kierowcy nie zawiedli zatrzymując się na Pl. Kościuszki z głośnymi klaksonami. Czyżby dźwięk syren znowu miał urazić uczucia obcych, co się w tej Polsce dzieje?

143


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)02.08.2024 14:48

A dlaczego na tej uroczystości nie było marszałka Zbysia Ziemby? Miałam nadzieję, że zobaczę mojego przystojnego ulubieńca i musiałam obejść się smakiem.Czy wiecie może co się z nim dzieje? Pytam, bo bardzo za nim tęsknię.

20


Klub Gazety Polskiej ~Klub Gazety Polskiej (Gość)01.08.2024 23:29

I znów trzeba się upominać bo widzimy, że tendencyjnie pomijająca ta relacja!
Pozdrawiamy
Klub Gazety Polskiej

98


? ~? (Gość)02.08.2024 11:27

Dlaczego świętujemy przegrane powstanie, które (ku radości Stalina i Churchilla) zmiotło z powierzchni Ziemi nadzieję na przyszłe elity Polski, ludzi młodych, wykształconych, ale z poglądami zgoła odmiennymi do planowanych okupantów Polski? Zastanówcie się, dlaczego w PRLu nie wspominano szerzej o Katyniu, wojnie polsko - bolszewickiej, zsyłkach i mordowaniu ludzi na Kresach Wschodnich, ale szeroko świętowano Powstanie Warszawskie? A dzisiejsze "elity" powielają ten trend. Dlaczego Żydzi nie świętują Oświęcimia?

15


Chwała Bohaterom ~Chwała Bohaterom (Gość)01.08.2024 20:07

Pamiętamy i dlatego jesteśmy
- Lepiej jest płynąć, choć niebo się chmurzy,
Niż morskiej nigdy już nie doznać burzy
(?) Lepiej raz przepaść w zaburzone fale,
Niźli żyć gnijąc po trochu na skale.

54


stefan ~stefan (Gość)02.08.2024 08:56

Bez Antoniego to nie to samo
dobrze ze chociaz jest major z youtuba ;-)

52


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat