Porcelana Goebel – w poszukiwaniu twórczych inspiracji
Poranek z filiżanką kawy to niemal uświęcona chwila, podczas której otrząsamy się z marzeń sennych i zbieramy siły na kolejne godziny dnia. Dla wielu osób jest to moment kluczowy, kiedy rodzą się najlepsze i najbardziej kreatywne pomysły, które mogą zostać wkrótce zrealizowane. Należy zatem zadbać, aby podczas śniadania wokół nas znalazły się przedmioty inspirujące, skłaniające do refleksji i przypominające zarazem, jak wiele wysiłku należy włożyć w osiągnięcie sukcesu.
Cenną lekcją jest chociażby biografia Vincenta Van Gogha, holenderskiego malarza postimpresjonistycznego. Obecnie to nazwisko zna niemal każdy, pojawia się w podręcznikach szkolnych i przyciąga rzesze turystów do muzeum w Amsterdamie. Tymczasem talent artysty został doceniony dopiero po jego śmierci, a za życia zmagał się m.in. z depresją i poczuciem niezrozumienia. Jednak spędzając popołudnie przy stole z porcelaną Goebel ozdobioną pracą Van Gogh „Kwitnący migdałowiec” można pomyśleć o ostatecznym zwycięstwem pracowitości nad zwątpieniem, co z pewnością dobrze nastroi na cały dzień.
Wspomniana kolekcja porcelany Goebel jest także zachętą do wręczania prezentów. Trzeba bowiem wiedzieć, że Van Gogh namalował ów obraz dla swojego bratanka, zaraz po otrzymaniu listu z informacją o jego narodzinach. Także i porcelana Goebel jest znakomitym pomysłem na prezent urodzinowy, rocznicę ślubu lub inne ważne wydarzenie rodzinne.
Sprawdź produkty w sklepie: https://porcelanaonline.pl/20-goebel
Poznaj wszystkie kolekcje porcelany Goebel
Oczywiście nie tylko malarstwo Van Gogha zdobi porcelanę Goebel. Kolekcje pełne są także innych dzieł znamienitych artystów. Słynne grafiki Japończyka Katsushika Hokusai pokrywają filiżanki i kubki, ale także kubki na wynos czy zestaw do parzenia herbaty. Co łączy się z tradycjami Kraju Kwitnącej Wiśni, którego mieszkańców uznaje się za specjalistów od przygotowywania tego napoju. Motywy przyrodnicze można znaleźć także na porcelanie Goebel zdobionej malarstwem innego holenderskiego artysty, czyli Jana Davidszoona de Heem.
Współczesną sztukę reprezentują twórcy związani z prądem pop artu. Nie wszystkim nazwiska Romero Britto czy Jamesa Rizziego wiele mówią, ale z pewnością są to artyści godni uwagi i poznania. Porcelana Goebel z ich pracami charakteryzuje się odważną kolorystyką i bogactwem wzorów. Mogą to być zatem np. kubki preferowane do użycia wiosną i latem wśród grona znajomych. Na bardziej oficjalnych okazjach o prestiżowym znaczeniu sprawdzą się lepiej subtelne projekty porcelany Goebel z secesyjnym malarstwem prażanina Alfonsa Muchy czy wiedeńczyka Gustava Klimta.