W Piotrkowie (na dzień 7 września) działają trzy punkty takich szczepień: NZOZ Sadowa przy ul. Łódzkiej 40A oraz w aptekach przy ul. Łódzkiej 60C oraz Al. Sikorskiego 13/17. Jeśli chodzi o powiat piotrkowski, to działa na razie jeden punkt szczepień: w aptece w Wolborzu przy ul. Modrzewskiego 5.
Liczba placówek, w których będzie można przyjąć szczepionkę będzie rosła, ponieważ takie punkty można zgłaszać do NFZ do 30 września.
Zapraszamy na szczepienia przeciw grypie, jest szybkie i bezbolesne. Po szczepieniu można odczuwać dolegliwości bólowe w okolicy szczepienia - jest to najczęściej zgłaszany objaw poszczepienny przez pacjentów. Mogą się również pojawić objawy podobne do tych odczuwanych podczas przeziębienia- osłabienie, zmęczenie, ból głowy, ogólne rozbicie, stan podgorączkowy, gorączka. Przypominamy, że na szczepienie przychodzimy zdrowi, bez cech infekcji. Trzeba mieć ze sobą wcześniej kupioną w aptece szczepionkę. Receptę na nią wystawi lekarz POZ – informuje dr Aleksander Saliński z poradni Mobilny Lekarz w Łodzi, która prowadzi takie szczepienia.
Szczepienia bezpłatnie mogą przyjąć (na podstawie wystawionej recepty i w zależności od szczepionki): kobiety w ciąży oraz seniorzy w wieku powyżej 75 lat. Z częściową refundacją szczepionki będą mogli kupić: pacjenci w wieku (18 – 65 lat - narażeni na ryzyko wystąpienia powikłań pogrypowych), pacjenci powyżej 65 lat, dzieci od ukończenia 6. miesiąca życia do 18 lat.
W przypadku tych grup pacjentów również wymagana jest recepta, a częściowa refundacja jest przyznawana zgodnie z zakresem wskazań refundacyjnych i w zależności od szczepionki. Natomiast decyzję o wysokości odpłatności za szczepienie podejmuje osoba wystawiająca receptę - mówi Anna Leder z NFZ i dodaje, że d
la pozostałych osób szczepionka przeciw grypie jest płatna. - Pacjent pokrywa koszt preparatu, natomiast NFZ płaci za szczepienie - dodaje.
Więcej informacji na temat punktów, w których robione są szczepienia, można uzyskać pod numerem telefonu: 800 190 590 oraz na stronie internetowej - TUTAJ.