Coraz częściej przedstawicielki płci pięknej borykają się z problemem odpowiedniego doboru spodni. Wiele z nas w przymierzalniach przechodzi niemalże załamanie nerwowe: a to materiał pogrubia, a to coś odstaje. I mimo, że spodnie na wieszaku prezentowały się wspaniale, to na nas nijak nie chcą. Na to niezbyt przyjemne zjawisko istnieją jednak sprawdzone sposoby. Po zapoznaniu się z nimi z pewnością każda z nas będzie bogatsza o nowe wskazówki i rady, dzięki którym podczas kolejnych zakupów z przymierzalni będzie słychać tylko nasze okrzyki radości i podekscytowania.
Wybór spodni – wskazówki jakie należy wziąć pod uwagę
Przede wszystkim musimy pamiętać, że to spodnie są najważniejszym elementem ubioru, ponieważ to od nich zależy jak dalej ułożymy swój outfit. Co nie oznacza jednak, że nie można eksperymentować, bo przecież w modzie jest to szczególnie nakazane.
Po drugie powinnyśmy zwracać większą uwagę na to, jakie spodnie wybieramy. Chodzi tutaj o spodnie z odpowiednim stanem. Wiadomo, że najgorsze będą spodnie z niskim stanem, które skrócą nam nogi, a te z wyższym optycznie je nam wydłużą. Ważne jest także wybieranie spodni o bardziej sztywnej strukturze i takich, których długość będzie pasowała do naszej sylwetki.
Pamiętajmy też, że wiele rzeczy możemy widzieć takimi, jakimi naprawdę nie są. To samo tyczy się zabawy ze spodniami, ponieważ mogą one stać się naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Znając odpowiednie triki same możemy zadecydować, czy chcemy nasze nogi wyszczuplić, czy może nieco powiększyć biodra. Ostatnią, niezwykle ważną wskazówką jest to, aby w przymierzalni dokładnie z każdej strony obejrzeć jak leżą na nas spodnie.
Materiał i jego rola przy wyborze spodni
Niezaprzeczalnie i niepodważalnie do najlepszych spodni należą te, które mają w sobie zarówno poliester, wiskozę lub wełnę oraz elastan. Proporcje te muszą wahać się mniej więcej w granicach: poliester (55-68%), wiskoza/wełna (30-40%), elastan (3-7%). Takie spodnie „chodzą” po sklepach w cenie 100-200 zł. Oczywiście nikt nie mówi, że skoro cena będzie wyższa to wartość składników nie wzrośnie. Przy czym należy pamiętać, że wartość elastanu nie powinna przekroczyć 7%.
Co nam daje taka mieszanka? Poliester ma za zadanie sprawić, aby spodnie były wytrzymałe i żeby się nie gniotły. Naturalne składniki mają uczynić spodnie miękkimi i przyjemnymi w dotyku, a dzięki elastanowi mamy pewność, że nie stracą one swojego pierwotnego kształtu.
Czy kupować spodnie z poliestru?
Wciąż nieustannie istnieje spora liczba przeciwników poliestru, ale rośnie za to liczba zwolenników. Materiał ten ma trochę wad, zresztą jak wszystko na świecie, ale skupmy się na jego zaletach. Co takiego ma w sobie poliester, w czym przebija inne tkaniny?
- wysoka sprężystość;
- szybkie schnięcie;
- duża wytrzymałość;
- lekkość;
- odporność na pleśnie, mole oraz grzyby;
- niska cena.
Konkurencja nigdy nie śpi, także w przypadku poliestru, jednak spodnie złożone w 100% z bawełny, z wiskozy, lub lniane powiedzmy szczerze nie wyglądają estetycznie. Zdaniem ekspertów w tej dziedzinie poliester jest nieodłącznym elementem składu spodni. Wraz z naturalnymi składnikami i elastanem tworzy prawdziwą mieszankę wybuchową, która zapewnia nam wygodę, komfort, nieduży wydatek, ale także pewność, że w tych spodniach przechodzimy tyle, co członkinie Stowarzyszenia Wędrujących Dżinsów.