Wykłady, quizy, zadania zręcznościowe, konkursy plastyczne to tylko część atrakcji, które przygotowane zostały dla wszystkich uczestników projektu. - Uczniowie przyjechali, nie wiedząc co ich czeka, a jest to przede wszystkim dobra zabawa, integracja i przeróżne gry. Zależało nam na tym, aby nie była to taka typowa lekcja historii, chcemy, aby uczestnicy mogli się wykazać przede wszystkim wiedzą, ale i kreatywnością - mówiła Edyta Wiernicka, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Piotrkowie.
Do udziału w projekcie zapisało się ponad 200 uczniów z regionu. - Nie mogliśmy się specjalnie przygotowywać do tego wydarzenia, ponieważ nie było wiadomo, czego możemy się spodziewać. Od czasu do czasu nauczyciel z naszej szkoły prowadził z nami dodatkowe lekcje. Po szkole czytałam książki historyczne - powiedziała Patrycja Głowacka ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Piotrkowie
Nie było to pierwsze tego typu wydarzenie, które zorganizowane zostało w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Piotrkowie. - 2 lata temu odbyło się "Spotkanie z Sienkiewiczem", w 2017 wspominaliśmy Reymonta, w tym roku nie mogliśmy nie nawiązać do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Staramy się zachęcić jak najwięcej uczniów do udziału w takich akcjach. Można się w ten sposób wiele nauczyć, ale także i dobrze bawić - mówili Konrad i Bartek, uczniowie "Budowlanki".
Organizatorzy nie zapomnieli także o opiekunach, dla których przygotowano szkolenie z psychologiem na temat wypalenia zawodowego.