- Rzeczywiście, potrzeb jest bardzo wiele, myślimy o współpracy z gminami przy rozwiązywaniu tych problemów. Tylko efekt synergii i współpracy instytucji powołanych do pomocy mieszkańcom powiatu piotrkowskiego, którzy znajdują się w potrzebie, może spowodować, że te problemy będziemy lepiej rozwiązywać. W pierwszej kolejności powstać ma Centrum Interwencji Kryzysowej jako całodobowa placówka świadcząca pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej, również ofiarom przemocy - mówił Piotr Wojtysiak, wicestarosta powiatu piotrkowskiego.
Na razie nie wiadomo, gdzie taki ośrodek mógłby powstać, ale jego pracownicy byliby mobilni, więc mogliby dojechać do osoby potrzebującej pomocy. W tej chwili mieszkańcy powiatu piotrkowskiego potrzebujący pomocy mogą udać się do Punktu Interwencji Kryzysowej działającego od 2008 roku przy PCPR, dyżurują tam specjaliści. Na początku z ich pomocy korzystało 200 - 300 osób w ciągu roku, w 2014 liczba ta była trzy razy większa, ale gdyby wspomniani specjaliści mogli pracować w całodobowym ośrodku, liczba osób, które otrzymywałaby potrzebną pomoc z pewnością byłaby jeszcze większa.
Podczas Forum jego uczestnicy dyskutowali także na temat wdrożenia rządowego programu „Senior-Wigor”, którego głównym celem jest aktywizacja seniorów, zaprezentowano także założenia projektu „Pudełko życia”.
- Wypadek na skrzyżowaniu Sikorskiego i Concordii. Jeden z kierowców wjechał na czerwonym świetle
- Viva la musica w Sulejowie
- Poznaliśmy zasłużonych dla Wolborza
- Nowy transport publiczny w gminie Sulejów już uruchomiony
- Będą sekundniki i zielona fala na trasie W-Z.W planach likwidacja części przejść, na innych pojawi się sygnalizacja. Zostanie wprowadzony nowy limit prędkości. Na jakie zmiany mogą liczyć kierowcy?
- Piotrkowianie obchodzili dzień przytulania
- Kolejne alarmy bombowe w piotrkowskich szkołach
- Kolizja w Rękoraju. Zderzenie osobowego Opla z dostawczym Fiatem
- Wola Krzysztoporska. Asystenci wspomagali osoby z niepełnosprawnościami