- Na podwyżki ciepła nie zgadza się Prezydent Miasta.
W myśl umowy dzierżawy obiektów ciepłowniczych, zawartej z MZGK 24.10.2008 r., Spółka do końca października 2009 roku nie ma prawa podwyższać cen za ogrzewanie - informuje Elżbieta Jarszak z Zespołu Rzecznika Prasowego Prezydenta Miasta.
- Mówi o ty, §3 umowy: „(...)Dzierżawca w pierwszym roku dzierżawy zobowiązuje się do utrzymania taryfy na ciepło nie większej, niż obecnie obowiązująca, ustalona od dnia 1 września 2008 r dla MZGK Spółka z o.o. w Piotrkowie Trybunalskim (...)”.
Prezydent Miasta, zapisując taki punkt w umowie dzierżawy, miał na myśli dobro mieszkańców – zabezpieczenie piotrkowian przed ewentualnymi podwyżkami cen ciepła przez najbliższy rok - dodaje Jarszak.
Prezes Spółki MZGK został pisemnie poinformowany o konsekwencjach podwyżek cen ciepła, Miasto może wypowiedzieć umowę dzierżawy obiektów ciepłowniczych w mieście.
Spółka MZGK nie zamierza dotrzymać warunków podpisanego w październiku 2008 r. dokumentu - podkreśla w swoim komunikacie biuro prasowe.
- Co więcej - wystąpiła z propozycją dokonania zmian w podpisanej umowie poprzez wykreślenie punktu, dotyczącego zakazu zmiany taryfy na ciepło w pierwszym roku dzierżawy.
Prezydent odpowiedział, że zmiana nie jest możliwa, gdyż umowa zawarta była w wyniku przetargu i zapisy takie może zmienić jedynie sąd - informuje Jarszak.
- Informacje podawane przez biuro prasowe nie są do końca prawdziwe i wprowadzają pewne zamieszanie - tak komentuje całą sprawę Andrzej Pol, prezes MZGK w Piotrkowie.
- To zamieszanie wydaje mi się być celowe i wcale nie o dobro mieszkańców tutaj chodzi jak próbuje się to wyartykułować. My znamy treść umowy. To nie jest nowa taryfa tylko weryfikacja dotychczasowej ważnej do 30 czerwca 2009. Weryfikacja dotyczy tylko dwóch elementów: wzrostu cen miału węglowego o 34% i energii elektrycznej o 36% - dodaje Andrzej Pol.
Prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej zauważa również, że w komunikacie nie wspomniano nic o czynnikach cenotwórczych po stronie miasta.
- Część dzierżawna wzrosła o 10% a podatek od nieruchomości o 8% a to również wpływa na cenę ciepła - zaznacza Pol.
W przypadku wypowiedzenia umowy spółka skieruje sprawę do sądu.
Nowe taryfy zatwierdził Urząd Regulacji Energetyki. Mają wejść w życie 10 lutego 2009.
- Groźny wypadek przy dworcu PKP w Piotrkowie. Mężczyzna po zderzeniu z volkswagenem wpadł w wiatę autobusową
- Konferencja prasowa prezydenta Piotrkowa
- Jesienny koncert w piotrkowskim MOK-u
- 17 mln na Centrum Świętego Mikołaja w Wolborzu
- Dzień Pracownika Socjalnego. Statuetki dla MOPR i PCPR w Piotrkowie
- Podsumowali tegoroczną kwestę
- Kto zostanie mistrzem gminy Sulejów?
- Problem mieszkańców bloków w Woli Krzysztoporskiej
- Szukali ciała w dawnym szpitalu