metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
97-300 97-300ranga15.03.2014 08:56

. Między innymi na drzwiach kaplicy ktoś napisał “Belzebubie wróć”, “Księża na księżyc”. Ktoś wytłukł szyby. Ktoś,ktoś,przecież powszechnie wiadomo że byli to "nieznani sprawcy"

18


ares1 ~ares1 (Gość)15.03.2014 09:02

Na pohybel katabasom!Ty 97-300 co mówią na plebani o Bochyńskim myślącym inaczej?!

73


hejki ~hejki (Gość)15.03.2014 09:25

Jakie są teraz cuda? tylko od demonów.Ostatnie cuda od Boga skończyły się wraz ze śmiercią ostatniego apostoła.Te cuda to tylko gadanie nawiedzonych przez diabła ludzi.

41


Lesina23 Lesina23ranga15.03.2014 09:44

Mam pytanie co do kościołów (zaraz ortodoksyjni katole mi pocisną).
Po jakiego ch... w PTB tyle kościołów??? Ja rozumiem kasa musi sie zgadzać

93


expiotrkowianin ~expiotrkowianin (Gość)15.03.2014 11:00

Z łezką w oku wspomniam stary blaszak, stojący na miejscu obecnej świątyni, zwany przez wiernych pieszczotliwie "garażem"

71


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)15.03.2014 12:28

Cytuję:
inicjatorką wyboru Królowej Pokoju na patronkę wspólnoty była s. Domicjana, Służebniczka Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej z parafii św. Jacka w Piotrkowie.


Już nawet nie wnikam, czemu panny, skoro przecież miała męża... Uczono mnie na lekcjach religii, że to Jezus był "niepokalanie poczęty". Teraz się okazuje, że jego matka również... Jak daleko wstecz ten niezwykły sposób rozmnażania w sumie sięga? Wiadomo już, czy babka Jezusa też była "niepokalanie poczęta", czy może badania jeszcze są w toku? :)
***
Taki suchar mi się przypomniał:
Przychodzi facet do lekarza:
- Panie doktorze, ja chyba jestem bezpłodny...
- A czemu pan tak podejrzewa?
- A bo w mojej rodzinie to dziedziczne; mój ojciec był bezpłodny, mój dziadek był bezpłodny i pradziadek...

Komentarz był edytowany przez autora: 15.03.2014 12:31

43


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)15.03.2014 13:21

"97300" napisał(a):
domyślam się że pan na 100% został "niepokalanie poczęty" (sklonowany lub nieudana chińska podróbka)a może ma pan proletariackie pochodzenie tz.syn matki polki i nieznanego żołnierza.


Niestety, wszystkie zaproponowane koncepcje są błędne. Nie jestem również rosyjskim agentem, ani przedstawicielem narodu czosnkowego...
Co do meritum: to nie ja wymyślam te religianckie potworki, których przykładem jest właśnie "Najświętsza Maryja Panna Niepokalanie Poczęta". Liczę się z tym, że niektórzy zarzucą mi "atak na Kościół", czy "atak na religię". To żaden atak. Po prostu czasem wskazuję palcem przykłady absurdów wymyślonych przez Kościół, którymi on sam sobie szkodzi.
P.S. Pozdrawiam serdecznie wspomnianą siostrę Domicjanę. Miałem przyjemność siostrę poznać (choć dawno to było...) i miło ją wspominam (od razu wyjaśniam, że nie ma tu żadnych durnych podtekstów). Wtedy moja wiara była jak najbardziej szczera. Cóż, z czasem ludzie dorastają, zmieniają się i swoje spojrzenie na świat; zapewne moje obecne wpisy nawiązujące do religii mogą budzić zgorszenie u siostry Domicjany i osób z kręgów kościelnych, ale nic na to nie poradzę...

75


OVK ~OVK (Gość)15.03.2014 17:00

Znów się katabasów i tłustych purpuratów nazjeżdza.

52


tutaj tutajranga15.03.2014 17:21

Al, najwcześniej niepokalanie poczęci to byli Adam i Ewa. I temu nikt, ale to nikt, nie zaprzeczy.
Słowo :"począć" oznacza przecież: "dać początek".

40


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat