metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
CZLU ~CZLU (Gość)09.07.2014 08:34

"000" napisał(a):
do Prawaka, większość mieszkań w tej kamienicy wyremontowali sami mieszkańcy na własny koszt, więc taki komentarz jest nie na miejscu.

Jeszcze raz pomoc się należy. Każdy by jej oczekiwał po spaleniu mieszkania. Sam bardzo chętnie pomogę jak będzie jakaś zorganizowana akcja. Jednak słowa kobiety w szoku "Musimy dostać mieszkania" trochę mnie denerwują. Jest instytucja ubezpieczeń i tam trzeba kierować roszczenia. Postawa musicie nam dać raczej przemija.

90


kas ~kas (Gość)09.07.2014 08:51

To wyglądało strasznie aż dziw bierze, że to tylko dach... mieszkańcom trzeba pomóc, czy menel czy nie nikt nie wybiera sobie mieszkań gdzie chce, tylko gdzie jest. Dobrze,że Mok ocalał, bo wyglądało bardzo groźnie. Strażacy biegali po osiedlu szukając hydrantów. Jak to jest, że nie ma ich na blokowiskach i przy tak ważnych dla nas budynkach? mok? Szkoła muzyczna?

50


Piotrkowianin Piotrkowianinranga09.07.2014 09:01

"xxx" napisał(a):
jedno z tych mieszkan jest moje i gdzie mam sie podziac z rodzina?

Zwróć się do prezydenta, który kocha Piotrków. On na pewno pomoże.

"detka" napisał(a):
Woli tam nie bylo .byla rozprza Moszczenica lubanow przyglow sulejow Gorzkowice rekoraj i psp radomsko,Bełchatów Tomaszów

Widziałem kilka minut po godz. 1 pędzącego na sygnale od strony Rozprzy strażackiego jelcza, a o 1:18 w Al. Sikorskiego drabinę, zapewne z Bełchatowa.

"kas" napisał(a):
Strażacy biegali po osiedlu szukając hydrantów. Jak to jest, że nie ma ich na blokowiskach i przy tak ważnych dla nas budynkach? mok? Szkoła muzyczna?

Oj tam, oj tam. Grunt, że mamy trakt wielu parkingów. Można lepiej, bo kocham Piotrków!

54


onna25@onet.pl ~onna25@onet.pl (Gość)09.07.2014 09:02

Rozumiem że ci ludzie muszą gdzieś mieszkać ale od razu żądają nowych mieszkań jakby tylko o to im chodziło.Współczuję tym ludziom,ludzie na mieszkania czekają 5lat i więcej Wiem że muszą gdzied mieszkac i napewno dostaną ale zadac od tbsu nowych bloków to dla mnie coś nie halo

111


Obserwer ~Obserwer (Gość)09.07.2014 09:03

W akcji brakowało wody. Jak w centrum miasta może nie być wody w hydrantach? Przecież chyba przechodzą jakieś przeglądy, testy? Może te hydranty to tylko taki ładnie wyglądający element "traktu wielu parkingów"? To jest niemożliwe proszę o wyjaśnienie tematu. Trzeba przyznać , że chłopaki ze straży się uwijali. Pytanie też jest takie. Czy tyle jednostek było by potrzebnych jak woda była by na miejscu? Z mojej obserwacji wynikało, że wozy służą tylko do dowożenia wody. Oczywiście szacunek dla STRAŻAKÓW.

80


nie oceniaj jak nie wiesz ~nie oceniaj jak nie wiesz (Gość)09.07.2014 09:06

W tym budynku w mieszkaniu na II piętrze podczas II wojny światowej, mieszkali państwo Mayerowie. Pan profesor i jego żona prowadzili tajne nauczanie tzw. komplety, w których uczestniczyła m.in. pa. Maria Śpiewak była radna i kombatantka AK. Po wojnie zamieszkali tam nie żyjący już dziś państwo Jadwiga i Tadeusz małż. Galiasz. Pan Tadeusz był znanym przewodnikiem PTTK a podczas wojny żołnierzem i dowódcą oddziału AK. Pani Jadwiga również była żołnierzem AK i brała udział w obronie wieży spadochronowej na Śląsku. W lokalu państwa Galiasz miało swoja siedzibę pierwsze w Piotrkowie i zarejestrowane jako pierwsze Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami. W tym budynku na I piętrze mieszkali państwo Pencina z synem Ludomirem. Dlatego nie pisz Piotruś, że nie mieszkała tam elita. TBS powinien się z tego co się stało wytłumaczyć. Frontowa fasada kamienicy została odrestaurowana kilkanaście lat temu a od strony podwórza stan elewacji wzywa o pomstę do nieba. Nie wiem czy w grę nie wchodzi podpalenie. Ale to już sprawa policji i straży pożarnej. Nie oceniaj "forumowiczu" używającego nicku "Piotruś" jak nie znasz historii tej kamienicy i jej mieszkańców ze względu na swój młody jak sądzę wiek.

101


mieszkaniec ~mieszkaniec (Gość)09.07.2014 09:08

"onna25@onet.pl" napisał(a):
Rozumiem że ci ludzie muszą gdzieś mieszkać ale od razu żądają nowych mieszkań jakby tylko o to im chodziło.Współczuję tym ludziom,ludzie na mieszkania czekają 5lat i więcej Wiem że muszą gdzied mieszkac i napewno dostaną ale zadac od tbsu nowych bloków to dla mnie coś nie halo


Nie 5 lat a 10 bo tak rządzi preezydent Krzysztof Chojniak, że na chwilę obecną w mieście nie ma wolnych lokali socjalnych i zamiennych a pogorzelcom proponuje się autobus. Śmiechu warte.

101


babka ~babka (Gość)09.07.2014 09:30

"Strażakom brakło wody, bo w studzienkach nie ma wody, czekali aż przywiozą." - W Stanach w każdym mieście jest strażak (lub kilku) odpowiedzialny wyłącznie za sprawdzanie sprawności wszystkich hydrantów i miejsc poboru wody do gaszenia pożaru. Jak sprawdzi ostatni zaczyna od nowa i tak w kółko, aby nie było sytuacji jak powyżej.

61


Piotruś ~Piotruś (Gość)09.07.2014 09:33

Dresik broni wieży, jest przewodnikiem PTTK i wreszcie bierze udział w tajnym nauczaniu. Czego oni mogą nauczyć:) Każdy budynek ma swoją historię, różni ludzie w nim przez lata mieszkają. Popisywanie się historią, łamanie ustawy o ochronie danych osobowych nie przystoi takiemu mędrusiowi jak ty "panie gość bez niku".

51


senior ~senior (Gość)09.07.2014 09:38

Za Domem seniora i Kauflandem TBS buduje piękne dwa bloki, nawet prezydent ostatnio był. Tylko przezimujcie a na wiosnę pewnie TBS da wam tam mieszkania.

50


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat