metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
broda ~broda (Gość)30.04.2014 12:32

"Pietrek" napisał(a):
...papierzu...


Kogo masz na myśli?

20


Jolka ~Jolka (Gość)30.04.2014 13:36

Myślę, że p.oseł osiągnął swój cel - znów jest na topie. Bo nie ważne jak mówią - byle gadali...

20


miara ~miara (Gość)30.04.2014 14:36

luziku;
trzymaj się sedna sprawy.Żeby było jasne mnie nie przeszkadzają, ani pielgrzymki do Mekki, ani do Rzymu.Szanuje wiarę i niewiarę. Wdajesz się w dyskusję z innymi nt. idolatrii, cytując Wikipedię i powołując się na teologię Pawła, czyli kochany totalny brak wiedzy w tej materii! Nieprawdaż?
Żeby ,,błyszczeć" na forum nie wystarczy kogoś obrażać,a w tym jesteś naprawdę dobry.
Art. 104, ust. 1 Konstytucji RP stwierdza, iż: „Posłowie są przedstawicielami Narodu-zatem powinien godnie reprezentować funkcję i tyle albo, aż tyle.

20


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)30.04.2014 14:51

Nasi posłowie to faktycznie "wybrańcy". Domaracki robi z siebie głupka niczym Gracjan Roztocki, ale nasze posłanki też są super. Na to trafiłem przed chwilą i musiałem się tym podzielić:
http://www.wykop.pl/link/1969672/polskie-poslanki-rozmawiaja/
Kto zrozumiał, o co chodzi i co wynika z ich "dyskusji"? ;)
Brak elementarnej kultury, brak umiejętności dyskutowania... I takie osoby mają wpływ na to, jak ma wyglądać nasze życie. Wybrańcy? Wysrańcy...

10


luzik luzikranga30.04.2014 20:06

"miara" napisał(a):
trzymaj się sedna sprawy


Z wiki korzysta też nasz kochany prezydent RP, nasz kochany PełOwski ojciec narodu, więc ...
Sprawdziłeś z NT, że twierdzisz, iż są tam głupoty?
A z ludzkiego punktu widzenia - czy bałwochwalstwo w rozumieniu cytowanym i opisywanym przeze mnie nie jest przegięciem?
Poseł Domaracki swym wygłupem komentował szerszą sferę życia społecznego (religijnego), którego kulminacyjnym przejawem jest ta cała szopka związana z kanonizacją. Moje komentarze nie przekraczały przecież tej sfery.
Powiem tylko tyle, że jeśli ktoś bierze sobie Boga na usta, to powinien mieć Boga także w sercu i w czynie. Tego przekonania nigdy nie zmienię i nic mnie nie obchodzi to, że klecha klepie na każdej mszy: nie zważaj na grzechy nasze, lecz na wiarę swojego kościoła. Te słowa powinny być przesłanką do wybaczenia, ale nie mogą być stosowane zamiast. Kiedy nadacie tym słowom właściwy sens w praktyce, to nie będę się czepiał. I tyle.
A póki co delektuje się informacją z Faktu przedrukowaną przez ANGORĘ (nr 45 z 6.11.2011r.) o tym jak katolicki prezes ZWiK, a zarazem były wiceprezydent Łodzi oddawał hołd świętej Faustynie montując 7 specjalnie odlanych (z im. świętej) klap do kanalizacji ściekowej. Żeby było podniośle, do klap modlił się ksiądz biskup, który ,naturalnie, nie żałował wody święconej. Zobaczcie sobie to zdjęcie.
A każda klapa była jakieś 10 razy droższa od zwykłej. Taki szczegół.

Komentarz był edytowany przez autora: 30.04.2014 20:09

24


tutaj tutajranga01.05.2014 02:05

97-300. Posłuchaj. Albo może nie; nie wiem, co groźniejsze...
Zamieniłeś: "Stop komunie" na "Stop ŚJ.
Fajnie, ale niedorzecznie.
Świadkowie Jehowy wielokrotnie bywali u mnie w domu, godnie przyjmowani. Pokazywali mi swoją pobrudzoną (w sensie dosłownym) biblię na wierzchu niektórych fragmentów, jakie były im potrzebne. Świetnie, jak obecna wadza, wstrzelali się w czas, kiedy mogłam z nimi porozmawiać. Rozmowy te przynosiły mi niekłamaną przyjemność. I nie dlatego, że mogłam z nich podrwić, ale dlatego, że opowiadali rzeczy dziwne, rzeczy, o których nie wiedziałam, że w taki sposób można postrzegać świat.
Kiedy zaczynali napierać, wyjmowałam im po prostu biblię z ręki i otwierałam na fragmentach, jakie ja im chcę przeczytać. Czytałam im te fragmenty i robiło się cicho. Wizyty ustały. Nie spodziewano się, że ktoś z odwiedzanych zna Biblię.
Do tej pory, chodzące dwójkami (stop komunie) osoby wręczają mi od czasu do czasu broszury. Czytam te broszury, a zwłaszcza wiadomości ze świata nauki.
Moja wiara jest moją rzeczą, 97-300. Może Ci się to nie podobać, ale mam do tego na razie prawo.
Obserwacja nauczyła mnie, że nawet ktoś, postrzegany jako skończony głupek, może mi powiedzieć coś istotnego albo wywołać u mnie nieocenione emocje.
Nie wiem, kim jesteś, ale wiem, że podlegasz dokładnie tym samym prawom Boskim, co inni.
Może nie kpij , nie obrażaj luzika, innych; może Ich to boli?
Proszę, nie odpowiadaj agresją, nie znasz mnie.

52


OVK ~OVK (Gość)01.05.2014 07:05

"tutaj" napisał(a):
Może nie kpij , nie obrażaj luzika, innych; może Ich to boli?


po co tłumaczyć smoleńskiemu głupkowi że jest głupkiem,skoro smoleński głupek tego nie zrozumie?

15


jajaja ~jajaja (Gość)01.05.2014 08:32

"luzik" napisał(a):
Dzidziuś - same pudła! Ten cyrk w niedzielę to był tylko święty dzień? Czyli w następną niedzielę tyż byndzie pikna transmisja z Watykanu?


"Dzidziuś - same pudła!" o w mordę... . A transmisje z Watykanu są codziennie.

"luzik" napisał(a):
Jeśli chcę sobie westchnąć do Boga to nie potrzebuję żadnych świętych, żadnych obrazków,


Ja też nie potrzebuję, ale bardzo się przydają.

"luzik" napisał(a):
Powiedz, na jakiej podstawie zabraniasz działania "sekciarzom Jehowy" ?

?! Wcale nie zabraniam. Nazwanie członków sekty - sekciarzami, to chyba nic strasznego.

"luzik" napisał(a):
Za dwa dni polecisz do kościoła wzosić oczęta do Józefa Robotnika. A kto on taki, co to za święto - odpowiem od razu, żebyś się niepotrzebnie nie pocił: to komunistyczne święto zawłaszczone przez kler w obawie przed wpływami innych sił społeczno-politycznych.


Zawłaszczone? W zachodnim chrześcijaństwie liturgiczne święto Józefa zaczęło przyjmować od IX wieku, Owszem w 1969r. Pius XII "przesunął" ja na pierwszy dzień maja co było sprytnym posunięciem. Wierzący robotnicy mogli w dniu wolnym od pracy czcić swojego patrona.

"luzik" napisał(a):
Podobnie było z innymi, w tym najważniejszymi świętami. Czyż wielkanoc to nie prastare pogańskie święto wiosny?
A ciekawe co byś powiedział, gdybyś znał okoliczności powstania święta bożego ciała? Jak się dowiesz to pogadamy.


Kuźwa zachowujesz się jak gimnazjalista, który pierwszy raz w życiu przeczytał mądrą książkę. Uważasz, że zachwiejesz moją wiarą? Praktycznie każde kościelne święto jest "wstawione" w jakieś stare święto pogańskie! To, że ty dowiedziałeś się o tym nie dawno i wpadłeś w euforię, nie znaczy, że inni o tym nie wiedzieli. To powszechna wiedza. Natomiast wierzący nie widzą w tym nic złego, wręcz przeciwnie.
Zwróć uwagę jak bardzo zszedłeś z tematu, rozmawialiśmy o obraźliwym zachowaniu i nietolerancji Domarackiego. A ty mi tu nieudolnie wykładasz historię Kościoła. I zarzucasz język nienawiści! Typowe.
Możesz coś jeszcze naskrobać jak wrócisz z pochodu, natomiast ja zakończę jednym zdaniem.
Ateizm ateizmem. Skur.......wo skur......wem!

62


non posumus ~non posumus (Gość)01.05.2014 08:48

Domaracki! Jesteś totalnym małym ludzikiem. Trzeba być wybitnym kretynem, żeby głosować na takie badziewie.

21


luzik luzikranga01.05.2014 09:37

"jajaja" napisał(a):
Kuźwa zachowujesz się jak gimnazjalista, który pierwszy raz w życiu przeczytał mądrą książkę. Uważasz, że zachwiejesz moją wiarą?


Trzy dni myślałeś i wymodziłeś! Tylko widzisz, niektórzy całe życie pozostaną na poziomie gimnazjalisty, bo "wiara" przesłania im wszystko. A wiara ma to do siebie, że może przyjąć bardzo wiele - nawet cuś takiego, że po śmierci zamieniasz się w durszlak z makaronem.
Chwaląc się swoją wiarą weź pod uwagę, że gorąco wierzącym był Adolf Hitler, który kazał swoim mordercom nosić pasy z napisami "Gott mit uns" - czyli Bóg jest z nami. Weź pod uwagę, że najwięksi mordercy współczesnego świata, czyli Stany Zjednoczone Ameryki na swoich pieniądzach wypisują "In God we trust" - w Bogu nasza nadzieja. I nie przeszkadza im to napadać pod byle pretekstem na dowolne państwa, mordować obywateli tych państw i rabować ich majątek.
Wytłumacz, czy Bóg Adolfa Hitlera i Bóg mordowanych przez niego ludzi to ten sam Bóg?

Komentarz był edytowany przez autora: 01.05.2014 09:44

33


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat