metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
ares1 ~ares1 (Gość)31.07.2013 09:53

"Aska" napisał(a):
Zwróć się zatem do Pana Pola z PIO,bo to za jego kadencji w Piotrkowie zniknęło najwięcej przemysłu.


Za to co obecny Pan Prezydent czyni w sprawie pozyskiwania pracodawców prócz otwierania wpłatomatów i pojawiania się na uroczystościach ze wstęga lub ( kościelnych w godz pracy)

Komentarz był edytowany przez autora: 31.07.2013 09:53

00


Aga ~Aga (Gość)31.07.2013 10:09

"JG" napisał(a):

Nie wiem, jak się do Ciebie zwracać: JG, czy ZARA, czy może jeszcze inaczej. Określ się wreszcie. A tak na marginesie to państwo: Katarzyna, Marcin, Witold, Dariusz i cała ta spółka to prawi, grzeczni i dobrze wychowani ludzie. Mają szacunek do ludzi, są empatyczni, a ich publiczne wypowiedzi są kulturalne i na wysokim poziomie.

00


Aga ~Aga (Gość)31.07.2013 10:21

"ares1" napisał(a):

Bzdury opowiadasz mój drogi. Dużo więcej imprez kulturalnych (ale tych dla mieszkańców, nie elity) jest obecnie. A jeśli chodzi o ten potencjał w postaci kolejki wąskotorowej, to coś Ci się chyba pomieszało. Mieszkam w tym rejonie wiele, wiele lat. I pamiętam czasy kolejki. W roku 1986 zamknięto ruch pasażerski, a trzy lata później towarowy. Na odcinku Starostwo - Bugaj Piotrkowski rozebrana we wrześniu 2005. Odcinek Bugaj Piotrkowski - Sulejów Pilica rozebrany w 2006. To kto według Ciebie jest winien likwidacji kolejki?

00


Nie idę ~Nie idę (Gość)31.07.2013 10:28

"ares1" napisał(a):

...otwieranie wpłatomatów... (jednego)... Dublujesz hasła PIO.

00


Mała Małaranga31.07.2013 10:32

"Aska" napisał(a):
jak wyglądał 8-10lat temu


A jak wyglądałby PT teraz, gdyby nie było dotacji z UE?? Przecież WSZYSTKIE inwestycje są współfinansowane.

00


agawa ~agawa (Gość)31.07.2013 10:32

Ciekawe, co się stało, że pan Maćkowiak był dziś "w radyjo" taki uprzejmy. Czyżby miała na to wpływ wcześniejsza skarga do "Radiofonii"?

00


Aga ~Aga (Gość)31.07.2013 10:39

"Mala" napisał(a):

Nie rozumiem, to źle? Przecież jeżeli za te pieniądze można wyremontować choć część miasta, to chyba dobrze, nie? A w innych miastach Polski nie korzystają przypadkiem z dotacji unijnych? Czy to tylko,jak zwykle- "wina Chojniaka". Powiedzmy wprost: nie wchodził w układy z "pijowcami", to teraz ma. Niestety.

00


Ja sądze ~Ja sądze (Gość)31.07.2013 11:12

"Aga" napisał(a):
Niestety.


Nie mam nic przeciwko referendum. Fakt, że wydaje się ono sztuczne w sytuacji kiedy ok. 60% uprawnionych wybrało prezydenta miasta, ale spełnili wymogi, więc dobrze - niech będzie referendum. Uważam jednak, że PIO nie powinno przy okazji robić ludziom wody z mózgu. Pampuch mówi o zadłużaniu miasta. Czy naprawdę ktokolwiek myśli, że ok. 80-tysięczne miasto jest w stanie pokryć prowadzone remonty z własnych funduszy? Drugie pytanie: czy PIO wpajając mieszkańcom groźbę katastrofalnego zadłużenia miasta ma w ogóle pojęcie na czym polega realizacja funduszy unijnych? To nie jest tak, że UE daje 17mln i my nimi dysponujemy. Miasto samo zdobywa te środki (bierze kredyt) a później w czasie rozliczania projektów następuje zwrot poniesionych kosztów. W Polsce każde miasto, które się rozwija postępuje tak samo. W innym przypadku czeka nas dynamiczny rozwój - taki jak w Łodzi, gdzie miasto pogrąża się w ruinie i choć ma status metropolii bardziej przypomina miasteczko na Podkarpaciu (z całym szacunkiem dla podkarpackiego pięknego regionu). Ponadto uważam, że jeżeli PIO naprawdę robi to w interesie mieszkańców, to w razie nieważności referendum powinno pokryć jego koszta z własnej kieszeni. Jeżeli frekwencja będzie zbyt mała, a tym samym referendum nieważne zamierzam zacząć zbierać podpisy mieszkańców i postawić wniosek o zwrócenie przez PIO pieniędzy wydanych na referendum. Tu już nie chodzi nawet o te pieniądze - ale z jednej strony mówienie o dbanie o nasze kieszenie, a z drugiej wyrzucanie ich w błoto na referendum (rok przed wyborami) budzi we mnie wstręt. Poza tym jeżeli odwołają obecnego prezydenta, czy następny spłaci długi ze swej kieszeni? Jaki będzie miał wizję miasta? Taką jak prezydent Pol? Pusty Rynek, kompletny brak remontów i dziurawe ulice? Nie ukrywajmy - prezydent jest atakowany tylko ze względu na konserwatywne i prawicowe poglądy, nie za realne podejmowanie działań, lub ich brak.

00


Kulturka co? ~Kulturka co? (Gość)31.07.2013 11:18

"ares1" napisał(a):
nie promuje się ludzi z PT np Wołoszańskiego


Nie prawda - widać, że nie interesuje Cię życie kulturalne miasta. Odbywa się wiele koncertów zespołów z Piotrkowa i okolicy, zaprasza się młodych Piotrkowian studiujących w Szkołach teatralnych itd. Co do Wołoszańskiego to przykro to mówić, ale swego czasu głośna sprawa rekonstrukcji była bardzo dobrze zmanipulowana. Szanuje Pana Bogusława i pewnie rekonstrukcja byłaby na wysokim poziomie. Ale jednocześnie wiem jak wysokie koszty niesie za sobą rekonstrukcja - zwłaszcza zaplanowana z takim rozmachem przez Wołoszańskiego. Nie udało się pozyskać sponsorów i to główny powód nieodbycia się rekonstrukcji.
W mieście byłoby lepiej, gdyby postkomunistom, partyjniakom, milicjantom i sbekom dano zakaz pełnienia funkcji publicznych.

00


Antypolityk ~Antypolityk (Gość)31.07.2013 11:24

Premier już zaciera ręce do wprowadzenia KOMISARZA.

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat