metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
sklave sklaveranga30.07.2013 13:39

Słuchaj kiedy śpiewa lud.
Możemy nie wiem jak narzekać.
Możemy, morze atramentu wylać.
A Cysorz mimo, że przez lud wybrany
nieugiętym na wołanie ludu pozostaje,
niczym Wielki Kozioł bożek w Warszawie.
Lud szemrze gniew się w nim zbiera
zaciska usta, z tyranem nie zadziera.
Przeto Cysorz z groszem się nie liczy
przecież i tak nikt go z tego nie rozliczy
Dwór, dwór ponad miarę rozbudowuje
wiernych zaszczytnymi funkcjami obdarowuje.
W tym amoku, szale nagradzania zapomina
że czara goryczy pełną się zrobiła
Oby siła, która go na tronie posadziła
przeciw niemu się nie obróciła
i z tego tronu go nie zrzuciła.
Wiersze wybrane:
Adam Mickiewicz.
Gęby za lud krzyczące sam lud w końcu znudzą.
I twarze lud bawiące na końcu lud znudzą.
Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imion miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie.
Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.
15 02 2012 r.
Państwo polskie jest w rozsypce i kto silniejszy, ma lepsze układy, ten więcej otrzymuje.
Nawet minister finansów Rostowski nie ufa polskiej złotówce i polskim funduszom emerytalnym.
Czy minister finansów J. Rostowski nie złamał prawa gromadząc swe oszczędności w w brytyjskim funduszu emerytalnym Universities Superannuation Scheme Limited w wysokości 270 tys funtów podczas sprawowania urzędu ministra????
Dwa oświadczenia majątkowe J. Rostowskiego: z 16 listopada 2007 r. i z 13 marca 2013 r.
na stronie:
http://sklave.manifo.com/aktualnosci

00


To chyba nieprawda ~To chyba nieprawda (Gość)30.07.2013 13:42

"Niezyjacy-podpisali-sie-pod-PIO" napisał(a):
Z około 9000 podpisów PKW zakwestionowała ok. 1200. Powód- na listach podpisali się nieżyjący lub nieuprawnieni. Do czego się jeszcze posuniecie inicjatorzy?

Skąd masz te dane?

00


bla bla bla ~bla bla bla (Gość)30.07.2013 13:42

"drabinka" napisał(a):
Wszystko fajnie. Szkoda tylko, że te blisko ileśtam podpisów to było podchodzenie do ludzi i pytanie czy nie podpiszą. Nie mówię, że to źle, ale myślę, że nie powinno tak się robić. Każdy powinien sam z siebie podpisywać (jeżeli chce oczywiście).
A tak między Bogiem a prawdą - to przyjdzie następny pan prezydent i co zrobi? Nic nie zrobi, bo niewiele się da. Będzie dokładnie to samo.
A jeszcze tak na marginesie to przypominam, że pan Chojniak wygrał już w pierwszej turze. Ktoś chyba musiał na niego głosować, skoro tak się stało. No i gdzie są teraz ci ludzie?
Zobaczymy 15 września ile uprawnionych pójdzie do urn.
I żeby było jasne - NIE BRONIĘ CHOJNIAKA - tylko pragnę uświadomić mieszkańców, że są dwie strony medalu, a nie tylko jedna.
Pozdrawiam.


Tak wybrał go katolicki naród mieszczański pokryty moherem. Głos przekaźników słowa bożego sprawia, że pod każdym nogi się gną.
Te kościoły, te ambony i ofiary tyleż nadawane z publicznej kasy by kler i wyznawcy mieli się dobrze.
To są te głowy plus ciemnota ludzi, otumanionych debilnymi reklamami i hasłami pt. budujemy sralnię oczyszczalnię 4 lata lub nowy trakt wielu kur..., lub nalewanie gumoleum na asfalt dziurawy bo idą wybory i d trzeba natrzeć wazeliną i podpalić.
To niczym za dobrych lat PRL'u gdzie tylko front należało doskonale odpicować, a za tapetą brud, syf i malaria. Tak oto wyglądają wybory, rządy tegoż Pana w I turze.
Za to, że kościół wpierd.... się do polityki z ambony powinno się wywalać takich okupantów głoszących słowo boże. Bo to nic innego jak dawanie d... za kasę.

"hahaha" napisał(a):
śmiech na sali! działania, jakie podejmuje "PIO" są działaniami na poziomie dziecka z przedszkola... panie Prezydencie, mam nadzieję, że wsadził Pan ich "wniosek" do odpowiedniej szuflady ;)
Żądacie od Prezydenta honoru, a sami go nie macie, ba - nawet nie wiecie co to honor!
Bóg, Honor, Ojczyzna!!!


Dla Ciebie użycie takich słów jak Bóg, Honor, Ojczyzna chyba powinno być zakazane gdyż wszystkie te trzy wielkie słowa dla Ciebie to jedno najważniejsze Chojniak.
Przestań pajacować i chronić swojego Guru.
Prezydent to może sobie wsadzić co najwyżej palec do szuflady.
Dzięki temu, że kiedyś jeden burak doprowadził do demokracji w tym kraju to dziś każdy dureń może być prezydentem mając za sobą dobre, silne plecy i twardą lub miękką d..ę.
Dlatego kolego skoro Ja mówię, że taki marny zarządca miastem ma odejść to mój głos jak tak samo ważny jak żula spod budki.
Zapamiętaj też sobie, że z moich podatków wygrzewasz dup.ko w murach UM bo nigdzie indziej tak mało wydajnej jednostki by nie przygarnęli na dłużej niż 5 dni - chyba, że do robienia ciastek.
Prezydentura prawie dwóch kadencji tego Pana można określić mianem:
Burdel oraz Spirala długów.

00


ares1 ~ares1 (Gość)30.07.2013 13:42

"do-ares1" napisał(a):
dlaczego sądzisz, że ci którzy mają swoje zdanie i jest odmienne od twojego pracują w Urzędzie Miasta?


Bo najbardziej krzyczą Ci co mają coś do stracenia!

"do-ares1" napisał(a):
Czyżby jakieś bolesne doświadczenia?


Na szczęście nie :))) Trzymam się od tej instytucji z daleka :)))

00


Mała Małaranga30.07.2013 13:47

"A-ja-chce" napisał(a):
bezpłatne opłaty


Ciekawe sformułowanie:).
Nie wiem czy to referendum przyniesie jakąś zmianę, bo nie zapomnijmy, że nasz Prezydent wygrał drugą kadencję już w pierwszej turze, a to oznacza, że ma duży elektorat.

00


filozof ~filozof (Gość)30.07.2013 13:56

Panie Prezydencie.....
Niech Pan choc raz posłucha ludu.....

00


Honor ~Honor (Gość)30.07.2013 14:18

Mamy ludzie dobrego prezydenta,przypominam ludziom poprzedniej ekipy,że ich szef wylądował w więzieniu.Podobno nie kradł,ale smród pozostał po Panu M. i jego ekipie.Ja dziękuje

00


Miśka ~Miśka (Gość)30.07.2013 14:18

Jak to analizuję, to wychodzi mi, że Pampuch i Rozpędek próbują wykazac się fałszywą troską o koszty referendum. Kto wierzy w to, że oni są przekonani że ich apel coś da? Po prostu tak trzeba to opinii publicznej przedstawic

00


KIKA ~KIKA (Gość)30.07.2013 14:23

"Mala" napisał(a):
nie zapomnijmy, że nasz Prezydent wygrał drugą kadencję już w pierwszej turze


i dlatego spoczął na laurach

00


Ciekawa ~Ciekawa (Gość)30.07.2013 14:26

Wielokrotnie Krzysztof Chojniak i jego służby krytykując inicjatywę referendalną, powoływał się na koszty jakie budżet miasta będzie musiał ponieść w związku z organizacją referendum (ok. 100 tys zł.). Teraz pan prezydent ma okazję by honorowo zrezygnować z funkcji oszczędzając tym samym nasze pieniądze. Czy Pan wie co to jest HONOR, prezydencie Chojniak?

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat