Ktoś wie za ile będzie można wylicytować tą Mazdę, którą jej Sąd odebrał za pijaństwo?.
jedziesz, nie pij. Czy to nie tak kiedyś hasło wyglądało?
Przecież nie jechała samochodem, tylko w nim siedziała. Więc jak to interpretować w świetle prawa? Czy będą przesłanki by ją ukarać? Ciekawe jak to się zakończy?
Jeśli samochód stoi zaparkowany, można w nim przebywać niezależnie od stopnia upojenia alkoholowego. Można też pić w aucie alkohol. Zakaz zbliżania się po pijanemu do auta byłby absurdalny! Przykłady? Jesteście na kempingu w kamperze, macie kolację – nie ma nic złego, aby np. pić wino we własnym towarzystwie lub z sąsiadami, prawda? Albo jesteście w domu i nagle przypominacie sobie, że w samochodzie zaparkowanym przy ulicy zostawiliście portfel. W takiej sytuacji niezależnie od tego, czy jesteście trzeźwi, czy pijani, macie prawo zejść do samochodu i wziąć z niego, cokolwiek chcecie.
Może jechała będąc trzeźwą. Miała zapas procentów, przystanęła i wypiła ten eliksir. Nie ruszyła już z miejsca.
Skoro siedziała tylko za kietownicą, a samochód nie było w ruchu, to nie można mówić, o kierowaniu pojazdem.
Kwestia picia alkoholu na postoju w samochodzie z wyłączonym silnikiem nie jest jednoznaczna w świetle polskiego prawa. Kluczowe znaczenie ma tu położenie kluczyków. Jeżeli kluczyki znajdują się w stacyjce, to kierowca może zostać potraktowany, jakby był w trakcie kierowania pojazdem. Taka sytuacja automatycznie czyni picie alkoholu w samochodzie nielegalnym.
Kobieta wytoczyła się autem na drogę i zablokowała w poprzek ulicę....
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!